فرانسه پس از برکناری رئیس جمهور این کشور با کودتا – فرانسه به ادامه عملیات نظامی برخان در مالی ادامه خواهد داد – RT World News

پاریس گفت ، نیروهای مسلح فرانسه علیرغم برکناری رئیس جمهور دو روز پیش با کودتا ، عملیات نظامی را علیه مبارزان اسلامی در مستعمره سابق مالی انجام خواهند داد.

“عملیات بارخان ، که توسط مردم مالی خواسته شده و از طرف شورای امنیت سازمان ملل مجاز است ، ادامه دارد ،” وزیر نیرو مسلح فرانسه ، فلورانس پارلی روز پنجشنبه ، توییت کرد.

روز گذشته ، فرانسه خواستار آزادی فوری رئیس جمهور مالی و مقامات دولت وی بود ، زیرا آنها در جریان کودتای سوری توسط سربازان روز سه شنبه بازداشت شدند.

“فرانسه خبر استعفای رئیس جمهور ابراهیم بووبکار کیتا را تأیید کرد. این خواستار آزادی فوری وی است … و برای بازگرداندن یک قدرت غیرنظامی ، بدون تأخیر ، “ وزیر امور خارجه فرانسه ، ژان ایو لو دریان گفت.

سرهنگ مسی عظیمی گیتا خود را به عنوان رئیس هیئت دولت رئیس جمهور برکنار کرد و سخنگوی ارتش به دنبال اطمینان به شهروندان بود که زندگی روزمره از روز پنجشنبه از سر گرفته شود.
همچنین در rt.com
“علاقه ای به قدرت ندارید”: متفقین نظامی مالی قول انتخابات را در “مدت معقول” می دهنداین جنبش که شامل چندین سرهنگ دیگر است ، روز چهارشنبه اواخر روز چهارشنبه با مقامات دولت ملاقات کرد تا “بازگشت به ثبات” در کشور را ترسیم کند ، که در حال حاضر مشغول شورش های جهادی و ناآرامی های مدنی است.

اخبار مرتبط  پلیس پلیس فرانسه ممنوعیت تعقیب و گریز دولت را رد کرد (VIDEOS) - RT World News

نگرانی ها در حال افزایش است که این کودتا می تواند یک مبارزات نظامی علیه جهادی ها ، که با القاعده و دولت اسلامی مرتبط هستند (که قبلاً داعش است) ، که در شمال و مرکز مالی و در منطقه گسترده تر ساحل در آفریقای غربی فعالیت می کنند ، مختل شود.

جامعه اقتصادی 15 نفره کشورهای آفریقای غربی عضویت در مالی را به حالت تعلیق درآورد و تمام مرزهای مشترک با سه شنبه را بست.

فرانسه از سال 2014 حدود 5،000 سرباز در پنج کشور آفریقای غربی به عنوان بخشی از عملیات بارخان داشته است. آنها با حمایت ارتشهای منطقه ، منطقه ساحل از جمله مالی را گشت می زنند ، جایی که پاریس در سال 2013 علیه یک قیام اسلامی گرایانه مداخله کرد. بنا بر گزارش ها ، استقرار نظامی پشتیبانی لجستیکی از فرماندهی آمریکایی آفریقا و اطلاعاتی را از پایگاه هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا در آگادز نیجر دریافت می کند.

پیش از کودتا ، ده ها هزار مالایی برای اعتراض به فساد و فقر شدید این کشور ، به طور مرتب در خیابان ها به خیابان ها رفته بودند ، و ائتلاف مخالف خواستار استعفای رئیس جمهور از زمان انتخابات پارلمانی ماه آوریل بود.

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *