فرانسه گروه راست گرای “گرگهای خاکستری” ترکیه را به دلیل تحریک “تبعیض و نفرت” ممنوع کرد – RT World News

وزیر کشور فرانسه اعلام کرد که گروه ملی گرای ترک “گرگ های خاکستری” منحل شده است ، افزود این سازمان مسئول اقدامات خشونت آمیز و ایجاد تبعیض و نفرت است.

روز چهارشنبه ، شورای وزیران انحلال گروه ملی گرای ترک گرگهای خاکستری را در فرانسه تصویب کرد.

نتیجه این نشست توسط وزیر کشور جرالد دارمنین اعلام شد. او عکسی از این فرمان را در توییتر به اشتراک گذاشت و افزود که این گروه “طبق دستورالعمل های رئیس جمهور منحل شد …”

آی تی [the Grey Wolves group] تبعیض و نفرت را تحریک می کند و در اقدامات خشونت آمیز دخیل است.

دارمانین روز دوشنبه اعلام کرده بود که به دنبال ممنوعیت این سازمان است که به حزب جنبش ملی گرای ترکیه (MHP) مرتبط است.

MHP این ابتکار را به شدت محکوم کرد و در توییتر خود عکسی از دولت فرانسه را به اشتراک گذاشت “در آغوش گرفتن تروریستهای پ.ک.ک در کاخ الیزه” با این استدلال که نفاق ظاهری آشکار می شود “نگرش دوسویه اروپا”.

هفته گذشته ، اعضای گرگهای خاکستری در میان یک جمعیت ترک دیده شدند که به خیابانهای لیون هجوم بردند و “به جستجوی” ارامنه پرداختند.
همچنین در rt.com
ترک ها در میان تنش های قومی در مورد درگیری قره باغ به دنبال ارمنی ها در لیون ، فرانسه هستند (VIDEOS)اخبار مرتبط  ماکرون برای اعمال اطمینان از اصلاحات در لبنان به عنوان "فشار لازم" به کار می رود - بیروت در تلاش است تا دولت جدیدی را شکل دهد - RT World News

همچنین ، نام این گروه و شعارهای طرفدار ترک در یادبود نسل کشی ارامنه این شهر حک شده بود. این اتفاق در حالی رخ داد که ترکیه از آذربایجان در درگیری با ارمنستان بر سر منطقه مورد مناقشه قره باغ حمایت می کند.

تحریم گرگهای خاکستری در حالی است که تنش بین پاریس و آنکارا زیاد است. رئیس جمهور امانوئل مکرون پس از سربریدن یک معلم مدرسه ، ساموئل پتی ، و اخیراً خشم مسلمانان سراسر جهان را به دنبال تایید کارتون های پیامبر محمد (ص) شارلی ابدو ، به شدت مورد انتقاد علیه اسلام رادیکال قرار داد.

رئیس جمهور اردوغان با مقایسه پاسخ ماکرون به رفتار با یهودیان قبل از جنگ جهانی دوم در پاسخ گفت و سلامت روان رئیس جمهور فرانسه را زیر سال برد.

به دنبال حمله مرگبار به کلیسایی در شهر نیس ، نیروهای امنیتی این کشور با سازمانهایی که مظنون به ترویج اسلام رادیکال هستند ، سرکوب بیشتری می کنند.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *