فرانسوی من را ببخش! ماکرون هشدار می دهد اگر پارلمان اروپا با خستگی کوید فقط در بروکسل تشکیل جلسه دهد ، اتحادیه اروپا “پیچیده” است – RT World News

امانوئل مکرون ، رئیس جمهور فرانسه ، از زبان رنگی برای توصیف آنچه در صورت باقی ماندن نامناسب نمایندگان اتحادیه اروپا در بروکسل اتفاق می افتد ، استفاده کرده است ، با این استدلال که نگرانی ها درباره Covid-19 نباید مانع ملاقات آنها در استراسبورگ شود.

ادامه مطلب

ماکرون گفت او بود “مبارزه با دندان و ناخن” برای متقاعد کردن نهاد قانونگذاری که هیچ خطری برای سلامتی در بازگشت به شمال شرقی فرانسه وجود ندارد. از زمان شروع شیوع ویروس کرونا در فوریه ، قانون گذاران سفر معمول ماهانه خود را به استراسبورگ انجام نداده اند. کرسی رسمی پارلمان در شهر فرانسه است ، اما جلسات عمومی و همچنین بیشتر جلسات کمیته ها در پایتخت بلژیک برگزار می شود.

“اگر بپذیریم که پارلمان اروپا فقط در بروکسل تشکیل جلسه می دهد ، ما عصبانی شده ایم ،” رهبر فرانسه هنگام سخنرانی روز سه شنبه در ویلنیوس ، لیتوانی گفت. وی گفت تقسیم وقت بین قانونگذاران اتحادیه اروپا بین دو شهر بسیار حیاتی است ، زیرا در غیر این صورت “10 سال دیگر همه چیز در بروکسل خواهد بود و مردم فقط در بروکسل با یکدیگر صحبت خواهند کرد.”

این اظهارات تحریک آمیز یک روز پس از آن صورت گرفت که ماکرون از مجلس خواست تا به مجلس برگردد “عادی بودن نهادی” رئیس جمهور فرانسه در نامه ای به دیوید ساسولی رئیس جمهور پارلمان استدلال کرد که اگرچه اوضاع بهداشتی در استراسبورگ “دشوار” بود ، اما از وضعیت فعلی بهداشت عمومی در بروکسل خطرناک نیست.

اخبار مرتبط  قاضی اتهامات فساد علیه نخست وزیر سابق پرتغالی سقراط را که هنوز به اتهام پولشویی محاکمه می شود ، کنار گذاشت - RT World News

تاکنون به نظر می رسد که ماکرون در اقناع نهاد قانونگذاری کوتاهی کرده است. روز دوشنبه ، پارلمان اتحادیه اروپا گفت که جلسه آینده استراسبورگ خود را که قرار بود از 5 تا 8 اکتبر برگزار شود لغو خواهد کرد.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *