فرستاده ایالات متحده برای سوریه می گوید: “اسد نباید برود” دیگر. به جز سیاست ایالات متحده ، تغییر رژیم با نام دیگری است – RT World News

نوشته Nebojsa Malic ، نویسنده ارشد RT

در حالی که نماینده ویژه جیمز جفری می گوید ایالات متحده دیگر خواستار تغییر رژیم در سوریه نیست ، فقط “تغییر رفتار” است ، توضیحات وی نشان می دهد که این تمایز بدون تفاوت است و هیچ نتیجه انتخابات نوامبر آن را تغییر نخواهد داد.

“ما خواستار پیروزی کامل نیستیم ، ما نمی گوییم که اسد باید برود ،” جفری روز دوشنبه گفت ، طی یک رویداد زنده که توسط موسسه خاورمیانه برگزار شد و با مدیر چارلز لیستر مدیر MEI برگزار شد.

در عوض ، او توضیح داد كه هدف از قانون حمایت از غیرنظامیان سزار سوریه – قانونی كه از مجازات های مجازات آمریكا در هفته گذشته به اجرا در آمد – این است كه “برای هر کسی که می خواهد سوریه اسد را بازسازی کند ، روشن می کند که بدون تحریم های سزار نمی تواند اتفاق بیفتد.” تا زمانی که دولتی در دمشق وجود نداشته باشد و خواسته های ایالات متحده را با آنچه جفری توصیف کرده است انجام دهد “اشتیاق واقعی”
همچنین در rt.com
ایران تحریم های “ظالمانه” ایالات متحده علیه سوریه را مورد انتقاد قرار داده و وعده تقویت روابط اقتصادی با متحد “مقاومت” را می دهد“این تغییر رژیم نیست ،” جفری اصرار داشت ، اما تغییر رفتار. وی توضیح داد كه تئوری ، رئیس جمهور بشار اسد می تواند تمام خواسته های ایالات متحده را رعایت كند و تحریم ها را برطرف كند. به عنوان مثال ، از جمله خواسته ها این است که دمشق متوقف شود “محاصره کردن مردم سوریه” یا “تهدید محله” با داشتن نیروهای روسی و ایرانی در داخل کشور – گرچه بعداً جفری به صراحت گفت این است “بخشی از سیاست ما نیست” سعی کنید روس ها را بیرون کنید.

با این حال همین است “محله” – از ترکیه به اسرائیل ، که جفری به آن اشاره کرد ، اما از نام بردن آن امتناع ورزید – که سوریه را بمباران کرده یا سربازهایی را برای پشتیبانی از آنجا فرستاده است “مخالفت” ستیزه جویان یا بمب گذاری شده اند ، و تحریم های ایالات متحده خود عملی محاصره علیه جمعیت وفادار به دمشق هستند.

پیروی از تحریم های ایالات متحده نیز با طراحی غیرممکن به نظر می رسد. جفری توضیح داد “تغییر چشمگیر رفتار” انتظار می رود که دمشق بدون سابقه باشد به جز ژاپن قبل و بعد از جنگ جهانی دوم. این یک مقایسه جالب است ، با توجه به اینکه حمله ژاپن به پرل هاربور به دنبال تحریم های شدید ایالات متحده بود ، و اینکه توکیو تقریباً هفت سال بعد تحت اشغال ارتش آمریکا بود ، تنها بطور اسمی امپراتور را به عنوان سرگروه دولت حفظ کرد.

اخبار مرتبط  مردی که معلم فرانسوی را سر برید و "پلیس" را به پلیس پناهجوی چچنی تبار قومی متولد مسکو - دادستان

یکی دیگر از افشای جفری این است که تأسیس واشنگتن به اجماع دو طرفه در مورد سوریه ، مستقل از رئیس جمهور دونالد ترامپ ، رسیده است. نماینده گفت که وی از تغییر احتمالی در ادارات پس از انتخابات نوامبر “به هیچ وجه نگران” نیست. وی همچنین خاطرنشان كرد كه سیاست تحریم ها به این دلیل اتخاذ شده است كه مداخله نظامی علیه دمشق به حمایت بین المللی و داخلی از آمریكا نخواهد رسید.
همچنین در rt.com
رئیس ستاد ضد داعش آمریكا می گوید هدف وی در سوریه ایجاد “كوغم” برای روسیه است نه جنگ با تروریسمجفری – که همچنین فرستاده ایالات متحده در ائتلاف علیه دولت اسلامی (داعش ، داعش) است – قبلاً اعتراف کرده است که هدف آمریکا در سوریه نبرد با تروریسم نیست. “آن را تبدیل به یک خنجر” برای روسیه وی تأیید کرد که در بحث روز دوشنبه ، با بیان اینکه روسیه و ایران به دنبال ارائه جایگزینی برای سیستم امنیت جمعی به رهبری ایالات متحده در خاورمیانه بودند.

“به نفع ما نیست که آنها موفق باشند ، بنابراین به نفع ما این است که محصول آنها – که سوریه اسد است – جذابیتی ندارد. اگر بخواهید برای سایر کشورها الگویی نباشید ، “ جفری به لیستر گفت.

فرستاده آمریكا نه یك بار اذعان كرد كه منطقه ادلب سوریه توسط تروریست ها كنترل می شود. در عوض ، او شبه نظامیان را در آنجا فراخواند “مخالفت” و از آنها بخاطر همکاری با نیروهای ترکیه برای متوقف کردن “رژیم توهین آمیز”

جالب اینجاست که جفری به طور مکرر از قطعنامه 2254 شورای امنیت سازمان ملل – مصوب دسامبر 2015 – به عنوان زمینه ای برای سیاست تحریم های ایالات متحده و “روند سیاسی” واشنگتن مایل به دیدن است. با این حال ، 2254 صریحاً “جبهه النصره” (ANF) ، و همه افراد ، گروه ها ، شرکت ها و نهادهای مرتبط با القاعده را “تروریست” تعریف می کند و اعضای آن را خواستار است تا “پناهگاه امنی را که در بخشهای قابل توجهی از سوریه ایجاد کرده اند ، از بین ببرید.”

ترکیه به جای اقدام علیه تروریست ها ، از ژانویه سال 2020 نیروهای بیشتری را به درون ادلب فرستاد و نیروهای دولت سوریه را که با شبه نظامیان جنگ می کردند ، آتش گشود. در ادلب بود كه نیروهای ویژه آمریكا خودی را اعلام كردند و كشتند “خلیفه” از داعش ، ابوبکر البغدادی ، در اکتبر 2019.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *