فرستاده هسته ای آمریكا تاكتیك “مذاكره” را برای “جدید استارت” ، آخرین معامله كنترل تسلیحات با روسیه نشان می دهد – RT World News

نوشته Nebojsa Malic ، نویسنده ارشد RT

سزار کنترل جدید تسلیحات ایالات متحده ، فکر واشنگتن را در مورد آخرین پیمان هسته ای باقی مانده با روسیه اندیشه کرده است ، به این امید که تهدیدهای ایالات متحده از مسابقه تسلیحاتی جدید ، مسکو و پکن را وادار به مذاکره در مورد یک توافق سه جانبه جدید کند.

“ما قصد داریم اکنون یک رژیم جدید کنترل تسلیحات ایجاد کنیم ، دقیقاً برای جلوگیری از مسابقه ای کامل با اسلحه ،” سفیر مارشال بیلینگزا ، نماینده ویژه ریاست جمهوری برای کنترل اسلحه ، گفت پنجشنبه در یک مصاحبه نیم ساعته به میزبانی موسسه هادسون ، یک اندیشکده مستقر در دی سی.

رئیس جمهور آمریكا ، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریكا افزود: در صورت مسابقه تسلیحاتی وجود دارد وی اظهار داشت: “ما روشن كرده است كه ما یك عمل واقعی و آزمایش شده در اینجا داریم. ما می دانیم چگونه می توان در این رقابت ها پیروز شد و می دانیم که چگونه باید دشمن را به فراموشی سپرد. “

این ادعا مبتنی بر حکمت متعارف در واشنگتن است که “برنده شد” جنگ سرد با ریختن پول به سلاح و وادار کردن اتحاد جماهیر شوروی به همین کار ، سرانجام باعث ایجاد بحران اقتصادی شد که باعث فروپاشی سیستم سوسیالیستی شد. با این حال ، این موضعی نیست که به طور گسترده در روسیه پذیرفته شود.

بیلینگزلا به تازگی وظیفه این نقش را بر عهده داشت ، پیش از این نیز مسئولیت مبارزه را بر عهده داشت “تأمین مالی تروریسم” در وزارت خزانه داری او دارد قبلاً بحث شده آغاز مذاکرات با معاون وزیر خارجه روسیه ، سرگئی ریابکوف “در اسرع وقت.” با این حال ، در حالی که مسکو دوست دارد پیمان شروع جدید 2002 را منقضی کند – که در فوریه 2021 منقضی شده است – بیلینگزلا به نظر بی علاقه است ، در عوض ترجیح می دهد کاملاً جدید باشد. “توافق سه جانبه” این شامل چین نیز می شود.

بیلینگزله در سخنرانی روز پنجشنبه اظهار داشت كه ایالات متحده از روسیه انتظار دارد “چین را به میز مذاکره بیاورید ،” با اشاره به اینکه مسکو ممکن است این کار را انجام دهد زیرا خود نگران رفتار پکن است. به گفته خودش ، چین ممکن است موافقت کند زیرا می خواهد باشد “قدرت قدرت عالی را بدست آورد” و ایالات متحده است “آماده است تا به آنها احترام بگذاریم.” واقعیتی که پکن گفته است “علاقه ای ندارم” چندین بار به نظر نمی رسد واشنگتن را آزار دهد.

من کمتر به آنچه که چین می خواهد علاقه مندم و بیشتر به آنچه که چین باید انجام دهد علاقه مندم.

در طول مصاحبه ، بیلینگزله از محوطه هایی که در واشنگتن به اشتراک گذاشته شده است ، چنین نتیجه گرفت: روسیه تا کنون هر معاهده ای را نقض کرده است و آموزه هسته ای این کشور پیش بینی افزایش هسته ای است. ایالات متحده هیچگاه هیچ مدرکی را برای هیچ یک از این ادعاها ارائه نکرده است ، اما با این وجود همچنان ادعا می کند که آنها واقعی هستند.

اخبار مرتبط  شورون پس از قرار دادن اخراج در روز ، خبرهای خوبی را برای هر کسی که یک مرد سفید پوست نیست - RT World News

این ادعا حتی در بررسی وضعیت فعلی هسته ای ایالات متحده ، منتشر شده در فوریه 2018 ، که تمایل واشنگتن برای استفاده از سلاح های هسته ای در صورت درگیری را افزایش می دهد ، پنهان شده است. با این حال ، این در حقیقت آموزه ایالات متحده است که معتقد است استفاده از سلاح های اتمی است “می تواند شرایطی را برای نتایج تعیین کننده و احیای ثبات استراتژیک ایجاد کند ،” براساس سندی که در ژوئن سال 2019 توسط ستاد مشترک کاران منتشر شده است ، و پس از آن با عجله از دید عمومی یادآوری شد.

ادعای بیلینگزلا مبنی بر اینکه ایالات متحده صرفاً در حال نوسازی زرادخانه هسته ای خود است ، در حالی که روسیه و چین در حال گسترش خود بودند ، با آخرین گزارش کمپین ممنوعیت سلاح های هسته ای ، پیگیری نمی کند ، که نشان می دهد نیمی از هزینه های هسته ای جهانی در ترکیب است. ، و 82 درصد از کل افزایش بین سالهای 2018 و 2019 شگفت آور است.
همچنین در rt.com
حیف که آنها علیه Covid-19 کار نمی کنند: ایالات متحده مخارج جهانی RECORD را برای اسلحه های اتمی سوق می دهد ، گزارشبه نظر می رسد پیمان کنترل سلاح های سه جانبه تسلیحات با روسیه و چین مغز متفکر پرزیدنت ترامپ است که از زمان گفتن اینکه می خواهد در ماه آوریل 2019 به طور خلاصه از شر تسلیحات هسته ای خلاص شود ، بارها از آن یاد کرده است.

ترامپ پیش از آنكه به طور یک جانبه توافق هسته ای سال 2015 با ایران را فسخ كرد ، اقدام به خروج از پیمان INF 1987 ممنوعیت موشك های با برد متوسط ​​از اروپا كرد و ساعاتی قبل از مصاحبه بیلینگزلا اعلام كرد كه آمریكا نیز از معاهده Open Skies خارج خواهد شد. در هر دو مورد او مقصر بود “نقض روسیه” ، اما همچنین معاهدات را به عنوان یادگارهایی از جنگ سرد توصیف کرده است که به واقعیتهای جدید نمی پردازند.

مصاحبه بیلینگزلا به این موضوع نپرداخت كه چگونه آمریكا قصد دارد مسكو یا پكن را ترغیب كند كه به ایالات متحده اعتماد می كند كه بتواند حرف خود را حفظ كند ، خواه ترامپ در کاخ سفید باشد یا شخص دیگری. به نظر می رسد وی اعتماد ساده ای از ایالات متحده را به دست می گرفت ، در حالی که بارها و بارها خیانت ذاتی دیگران را مطرح می کرد.
همچنین در rt.com
خودشیفتگی خطرناک: دلیل واقعی که ترامپ از آسمان خدشه دار جدا شده است از هرگونه معاهده ای که امضای خود را تحمل نمی کند ، دوست نداردترامپ بارها و بارها روی سیاست مقابله با پیشینیان خود مبنی بر مقابله با روسیه ، حتی پس از رسوائی “روسگیت” که قصد داشت وی را از سمت عزل شود ، مخالفان داخلی خود قرار داده است ، به دوش کشیده اند. او همچنین معامله سختی را با تجارت با چین انجام داد و پکن را متهم كرد كه به عمد اجازه داده است كه ویروس Covid-19 به یک بیماری همه گیر تبدیل شود.

ویروس تاکنون نزدیک به 100،000 آمریکایی را کشته است ، اما بن بست هایی که برای کاهش سرعت اعمال می شود اقتصاد ایالات متحده را فلج کرده و باعث شده است که نزدیک به 40 میلیون آمریکایی شغل خود را از دست بدهند و چشم اندازی را افزایش دهند. “سپری کردن[ing] یک دشمن به فراموشی “ ممکن است این بار امكان پذیر نباشد ، اگر از ابتدا شروع شود.

https://www.youtube.com/watch؟v=GvnDeSY08Fg

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *