فرماندهی آمریكا در آفریقا می گوید “روسیه به خاطر مین های مین موجود در لیبی مقصر است”

در حالی که جناح های متخاصم لیبی از ترکیه و مصر کمک می خواستند ، AFRICOM روسیه را مقصر مین های مین هایی است که در نزدیکی طرابلس پیدا شده اند در یک هشدار دهنده دیگر “ارزیابی اطلاعاتی” با هدف بازگرداندن نیروهای آمریکایی به آفریقا.

روز چهارشنبه ، AFRICOM چهار عکس از بقایای بمباران یافته شده بین طرابلس و سیرت را که ماه گذشته یافت شد ، منتشر کرد ، زیرا ارتش ملی لیبی (LNA) قبل از عقب نشینی دولت از توافق ملی ملی تحت حمایت ترکیه (GNA) عقب نشینی کرد. مین های مورد استفاده برای ساختن مواد منفجره بود “ارزیابی می شود که توسط گروه واگنر وارد لیبی شده است ،” یک لباس مزدور که AFRICOM اصرار دارد به نمایندگی از دولت روسیه عمل می کند.

“استفاده بی پروا از واگنر گروه از مین های زمینی و تله های غشایی به غیرنظامیان بی گناه آسیب می رساند ،” اصرار داشت مدیر اطلاعاتی AFRICOM ، عقب دریاسالار هایدی برگ. او ادعا کرد که “ارزیابی تصاویر و هوش” نشان دادن روسیه “به مداخله در امور لیبی ادامه می دهد.”

برای تقویت ادعای مداخله روسیه ، AFRICOM با اشاره به ادعاهای ماه مه – مبنی بر اینکه روسیه 14 جنگنده MiG-29 را به لیبی اعزام کرده است – به عنوان یک واقعیت اثبات شده ، به جای یک ارزیابی سه گانه که در آن زمان گفته شد ، بود. مسکو ادعا را رد کرده است “با واقعیت مطابقت ندارد.”
همچنین در rt.com
مسكو ادعای ژنرال آمریكا مبنی بر “هواپیماهای مزدور روس در لیبی” را انكار می كند. آیا این AFRICOM جدید “از لحظه داعش” بدتر است؟ادعای AFRICOM مبنی بر اینکه مین های زمینی که در عکس ها از واگنر آمده بودند ، کنجکاو هستند. آنها طرح های استاندارد اتحاد جماهیر شوروی هستند ، که لیبی برای دهه ها خریداری شده بود. تقریباً تمام تجهیزات و سلاحهای مورد استفاده LNA و GNA از انبارهای دولت سرهنگ معمر قذافی است که در سال 2011 توسط شبه نظامیان تحت حمایت ناتو سرنگون شد. خود قذافی پس از مجروح شدن در حمله هوایی ناتو در نزدیکی سیرت ، محل درگیری های اخیر ، به طرز وحشیانه ای لیون شد.

شورشیان به دور از برقراری صلح و دموکراسی ، لیبی را به آشوب کشاندند که جنگسالاران و تروریست ها برای زمین و کنترل میادین نفتی جنگیدند. با این حال ژنرال بردفورد گینگینگ ، مدیر عملیات AFRICOM ، اکنون ابراز تاسف می کند “بی توجهی کامل به امنیت و امنیت لیبیایی ها” ظاهراً توسط واگنر و روسیه نشان داده شده است.

اخبار مرتبط  اعتصاب های صاعقه ای که منجر به مرگ هند در بیش از 147 نفر در طی 10 روز شد ، انتظار می رود وضعیت رو به وخیم تر شود - RT World News

قرار بود GNA مستقر در طرابلس ائتلاف شناخته شده بین المللی باشد که به مناقشه پایان دهد ، اما LNA مستقر در توبروک به زودی از هم جدا شد و GNA را به روابط با شبه نظامیان اسلامی متهم کرد. در حالی که GNA سال گذشته در آستانه از دست دادن طرابلس بود ، وفاداران آن موفق شده اند نیروهای ژنرال خلیفه هافتار را تا حدودی به دلیل بالابر دریایی سربازان و اسلحه از ترکیه به عقب برگردانند.
همچنین در rt.com
ماکرون ترکیه را به بازی “خطرناک” در لیبی متهم کرد و ایستادگی خود را با کشتی فرانسوی به عنوان نمونه مرگ ناتو “مرگ مغزی” خواند.آنکارا پس از فروپاشی مذاکرات صلح که با حمایت مالی روسیه و ترکیه – با حمایت فرانسه و آلمان – در ژانویه عملیات خود را آغاز کرد. رهبر LNA ، ژنرال خلیفه هافتار در حالی که نیروهایش برنده بودند ، آتش بس را رد کرد ، و GNA تأکید کرد که هافتار جنایتکار جنگی است که نمی توانستند با آنها مذاکره کنند.

ماه گذشته محموله تسلیحات ترکیه آن را علیه فرانسه سوار کرد ، زیرا کشتی ترکیه تقریباً با یک ناوچه فرانسوی درگیر شد و تحریم نظری را به طور فزاینده ای در ارسال اسلحه به لیبی به اجرا گذاشت.

همسای Egypt مصر اکنون ممکن است خود را درگیر درگیری کند ، پس از آنکه پارلمان توبروک در حمایت از LNA روز دوشنبه قطعنامه ای تصویب کرد “نیروهای مسلح مصر در صورت مشاهده خطر قریب الوقوع برای هر دو کشور ما برای محافظت از امنیت ملی لیبی و مصر مداخله خواهند کرد.”

قاهره دریافت کننده اصلی کمک های نظامی ایالات متحده است ، به ارزش 1.4 میلیارد دلار در سال. با این وجود ، AFRICOM در مورد این وضعیت اظهار نظری نکرده است ، شاید ، به این دلیل که تحت تقسیم فعلی جهان بین فرمان های جنگی ایالات متحده ، مصر در منطقه مسئولیت CENTCOM قرار دارد.
همچنین در rt.com
قمار AFRICOM: چرا یک فرماندهی ارتش ایالات متحده در حال انجام “جنگ رسانه ای” برای آمریکایی ها استعلی رغم نام و حوزه مسئولیت ، AFRICOM در واقع مقر مستقر در اشتوتگارت آلمان است و از آوریل سال 2019 حضور نظامی در لیبی نداشته است. از شش ماه گذشته ، این فرمان اقدام به ارسال نامه های مطبوعاتی هشدار دهنده و تهاجمی به بیرون می کند. رسانه ، با هدف آشکار ایجاد “فرصتی برای ما برای بازگشت دوباره به لیبی ،” همانطور که یک مقام رسمی ناشناس AFRICOM آن را در یک نقطه اعلام کرد.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *