فعالان شورش نابودی در اعتراض به دامنه لایحه جدید آب و هوا (VIDEOS) خود را به دروازه های پارلمان فرانسه زنجیر کردند – RT World News

پیش از تصویب قانون جدید آب و هوا در روز سه شنبه ، دوازده فعال از گروه فعالیت های زیست محیطی Extinence Rebellion خود را به دروازه های مجلس ملی فرانسه در پاریس زنجیر کردند.

قانون گذاران در مجلس عوام پارلمان پس از گذشت بیش از 200 ساعت بحث ، پیش نویس لایحه را با اکثریت 332 رأی موافق در برابر 77 رأی موافقت کردند.

پیش از رأی گیری ، عصیان شورش قانون را به شرح زیر توصیف کرد “دروغ دولت” و نمایندگان مجلس را به رد تصویب آن فراخواند. اعتراض این لایحه بر حذف اقدامات اساسی قبل از طرح در برابر نمایندگان است. این گروه ادعا می کند که بخش صنعتی فرانسه برای حذف بسیاری از پیشنهادها لابی کرده و فقط تعداد اندکی از آنها باقی مانده است.

شراره ها توسط برخی معترضین که به دروازه ها زنجیر شده بودند و دیگران در زیر جمع شدند ، در حالی که منقلها نیز روشن بودند ، آتش زدند.

در تصاویر به اشتراک گذاشته شده در اینترنت ، افسران پلیس دیده می شوند که آتش را خاموش می کنند و معترضان را با خود می کشانند.

گزارش شده است که برخی روزنامه نگاران نیز توسط پلیس به عقب رانده شدند.

همچنین گزارش شده است که اعضای شورای ملی در این تظاهرات از جمله جناح چپ شرکت کرده اند قانونگذار Adrien Quatennens ، که در حال صحبت با پلیس فیلمبرداری شده است.

اخبار مرتبط  لهستان به دنبال معرفی مزایای بازنشستگی برای سگ های پلیس و اسب ها است - اخبار جهانی RT

پیش نویس قانون در روز سه شنبه در اولین خواندن تصویب شد ، اما هنوز هم به حمایت سنا احتیاج دارد.

سپس به مجلس عوام برمی گردد ، جایی که احتمالاً با اکثریت میانه رئیس جمهور امانوئل ماکرون موافقت خواهد کرد.

این لایحه شامل ممنوعیت پروازهای داخلی با مسافت کوتاه است که می تواند با قطار انجام شود ، محدودیت اجاره صاحبان خانه از خواص عایق بندی نشده و ممنوعیت بخاری های خارجی در تراس های رستوران.
همچنین در rt.com
سازمان دیده بان هرج و مرج گریبانگیر پاریس به عنوان خشونت و خرابکاری در اعتراض به اول ماه مه استسایر اقدامات پیشنهادی شامل مجبور كردن مدارس دولتی به ارائه منوهای بدون گوشت ، وتو در احداث فرودگاه های جدید و كنترل استفاده از پلاستیك در بسته بندی سوپرماركت ها است.

دولت فرانسه متعهد شده است تا سال 2030 نسبت به سال 1990 میزان انتشار گازهای گلخانه ای را 40 درصد کاهش دهد ، اما این هدف از سوی گروه های زیست محیطی بسیار کم انتقاد شده است.

ژان فرانسوا جولیارد ، مدیر اجرایی Greenpeace France ، روز سه شنبه گفت که پیش نویس قانون جدید چنین خواهد کرد “برای مقابله موثر با گرم شدن کره زمین کافی نیست.”

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *