فعال حقوق بشر اویان هیرسی علی به دلیل دفاع از جی کی روولینگ در بحث و گفتگوهای فرامرزی با واکنش جدی روبرو شد – RT World News

فعال حقوق بشر کهنه ، ایانان هیرسی علی پس از جرات دفاع از نویسنده جی کی روولینگ به دلیل “ایستادن در جایگاه خود” و پایبندی به جایگاه خود در مسائل مربوط به transgender ، خود را به روی برخی واکنش های جدی آنلاین باز کرد.

“او transphobic نیست و من نیستم ،” هیرسی علی در توییت چهارشنبه اصرار داشت و روولینگ را صدا زد “قهرمان روزگار ما” که در حال تلاش برای “محافظت از حقوق سخت پیروزی زنان” است.

رولینگ در هفته‌های اخیر به دلیل ابراز این دیدگاه که فرزندان هویت‌دار را شناسایی می کنند ، مورد انتقاد شدید قرار گرفته است “به طرف مقابل” مصرف هورمون ها و انجام جراحی های تغییر دهنده ی زندگی در صورت لزوم. او همچنین به خاطر پیشنهاد فعالان ترانس در این کشور تحت آتش سوزی قرار گرفته است “پاک کردن مفهوم رابطه جنسی.”

هیرسی علی ، متولد سومالی ، در مقاله ای که در اواخر ژوئن در واشنگتن اگزمینر منتشر شده بود ، به تفکرات خود درباره این موضوع پرداخت. در قطعه ، او از نویسنده جنجالی هری پاتر دفاع كرد “درگیر شدن در یک عمل با تفکر هتروودوکس” و “امتناع از ترساندن اوباش توییتر.”
همچنین در rt.com
من به عنوان یک زن trans ، والدین و معلم ، می گویم JK Rowling کاملاً درست است. کودک آزاری است که بچه ها را به سمت تغییر رابطه جنسی سوق دهداو از روولینگ تشکر کرد “مبارزه با فرسایش حقوق زنان” و “هشدار از عواقب زندگی واقعی در هنگام تعهدات حقوق زنان به حقوق زنان.”

آخرین اعلامیه پشتیبانی هیرسی علی از رولینگ باعث خشم آنلاین شد و بسیاری از مفسران بلافاصله او را “transphobic” نامیدند. یکی از این فعالان ، که در کودکی از مثله شدن دستگاه تناسلی زنان رنج می برد ، متهم شد و سالها بعد به هلند گریخت ، به داشتن یک “حس احمقانه حق.” یکی دیگر سؤال كرد شجاعت او به دلیل ستایش یک “خانم سفید پوست ثروتمند”

در حالی که واکنش سریع بود ، تعدادی از مفسران دیگر بودند که ممنون هیرسی علی برای حمایت عمومی از Rowing.

اخبار مرتبط  ایران قول پاسخ "مناسب و تعیین کننده" را می دهد زیرا ایالات متحده خواستار تحریم تسلیحاتی طولانی تر شده است - RT World News

روزولت در توئیت خود در روز چهارشنبه نیز از این فعال برای صحبت کردن تشکر کرد و ادعا کرد که بسیاری از افراد با سیستم عامل های عمومی به صورت خصوصی می گویند که با او موافق هستند ، “اما برای ایستادن خیلی ترسیده اند.”

به نظر می رسد که رولینگ از نظر جنجال دیر شدن در جریان است. روز سه شنبه ، وی پس از امضای نامه سرگشاده با محكوم كردن ، دوباره سرخط كرد “لغو فرهنگ” در کنار نوام چامسکی و دیگر فعالان. این اقدام عمدتا توسط جمعیت محافظه کار آنلاین و مورد تمسخر بسیاری از چپ ها مورد تحسین قرار گرفت.
همچنین در rt.com
چامسکی ، رولینگ و دیگران نامه علنی علیه فرهنگ لغو امضا کردند ، به چپ و راست منفجر شدند و موضع لنگ ، لنگ را گرفتندمثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *