فعال هنگ کنگی پس از تبدیل شدن به “اولین فرد دستگیر شده” طبق قانون جدید امنیتی – مقصر شناخته شده در بی حرمتی به پرچم چین – RT World News

دانشجویی که گمان می رود اولین کسی است که طبق قانون جدید امنیت ملی مصوب ژوئن دستگیر شد ، به دلیل هتک حرمت گذاری به پرچم ملی در جریان درگیری خیابانی با یک گروه طرفدار دولت مقصر شناخته شد.

تونی چونگ هون لام ، 19 ساله ، پس از آنکه دادگاه دادرسی در هنگ کنگ وی را به جرم شرکت در یک مجلس غیرقانونی و هتک حرمت گذاری به پرچم چین مقصر شناخته بود ، به سه سال زندان محکوم است. هر دو اتهام مربوط به اعتراضي بود كه گروه فعلاً منهدم شده وي در ماه مه سال گذشته برگزار كرد.

چونگ بعنوان اولین شخصیت سیاسی بازداشت شده در هنگ کنگ بر اساس قانون جدید بحث برانگیز امنیت ملی شناخته شده است. بازداشت وی ساعاتی پس از لازم الاجرا شدن قانون در تاریخ 30 ژوئن اتفاق افتاد. اندکی قبل از آن ، گروه سیاسی چونگ ، دانشجویی ، اعلام کرد که عملیات خود را در هنگ کنگ منحل می کند ، اما شعبات خارج از کشور خود در استرالیا ، تایوان و ایالات متحده به ادامه فعالیت خود ادامه می دهند. کار کردن وی روز بعد با قرار وثیقه بدون اتهام آزاد شد.
همچنین در rt.com
جوشوا وونگ ، فعال هنگ کنگی ، پس از اعتراف به جرم در سازماندهی اجتماعات غیرمجاز ، به 13 ماه زندان محکوم شددر ماه اکتبر ، چونگ در حوادث کنسولگری عمومی آمریكا ، كه گفته می شد برای درخواست پناهندگی سیاسی از آن دیدار می كند ، بار دیگر دستگیر شد. طبق قانون جدید امنیت ملی ، این فعال به دلیل زیر پا گذاشتن وحدت ملی از طریق پست های خود در شبکه های اجتماعی متهم شد و این بار وثیقه را رد کرد.

جلسه دادگاه جمعه مربوط به درگیری بود که فعالان دانشجویی گرایی در ماه مه سال گذشته با یک گروه رقیب و طرفدار دولت داشتند. در جریان مشاجره ، چونگ و دو نفر از اعضای ضد اعتراض پرچم چین را در بین خود برافروختند ، در حالی كه این فعال ضد دولت پیروز ظاهر شد و پارچه پاره شده را دور ریخت.

دادستان پس از بازبینی تصاویر این درگیری ، ادعای وکیل خود را رد کرد ، وی اظهار داشت که چونگ نمی دانست که او بر سر پرچم ملی جنگیده است و او نگران است که میله پرچم می تواند به عنوان سلاح استفاده شود. وی به جرم شرکت در یک مجلس غیرقانونی و هتک حرمت نماد یک ایالت چین مقصر شناخته شد. مجازات وی قرار است در تاریخ 29 دسامبر ، زمانی که دادگاه برای صدور حکم تشکیل می شود ، تصمیم گیری شود.

اخبار مرتبط  نوع جدید ویروس کرونا با شباهت به سویه های انگلستان و آفریقای جنوبی کشف شده در ژاپن - اخبار جهانی RT
همچنین در rt.com
رئیس شهر می گوید ، هنگ کنگ “گشودنی” در امنیت ملی چین است ، با هدف بازگرداندن سیستم سیاسی “از هرج و مرج”حرمت شکنی از پرچم ملی طبق قوانین چین تا سه سال زندان مجازات دارد. در هنگ کنگ ، متخلفان معمولاً به جریمه های نقدی و خدمات اجتماعی محکوم می شوند ، هرچند مدت زندان هیچ یک از موارد سابقه نداشته است. پرچم چین به هدف مشترک فعالان ضد دولت تبدیل شد ، به همین دلیل قانون امنیت ملی بر این نوع تخلفات متمرکز بود.

در پرونده ای جداگانه ، جیمی لای ، مغول رسانه ای هنگ کنگ ، روز جمعه تحت قانون امنیت ملی متهم شد. صاحب روزنامه تبلیغاتی اپل دیلی که به حمایت از اعتراض وی مبادرت می ورزد ، به تبانی با قدرت های خارجی متهم شده و زندگی در پشت میله های زندان را پیش رو دارد.
همچنین در rt.com
جیمی لای ، سرمایه دار بزرگ هنگ کنگی به اتهام کلاهبرداری تا جلسه دادگاه آوریل بازداشت شدلای در ماه آگوست به همین اتهام و همچنین به ظن کلاهبرداری دستگیر شد. او و دو نفر دیگر از مدیران گروه رسانه ای او ، نکست دیجیتال ، در اوایل ماه جاری در پرونده کلاهبرداری متهم شدند و پس از آن از قرار وثیقه محروم شد.

قانون جدید امنیت ملی پس از ماه ها اعتراض خیابانی ضد دولتی در هنگ کنگ وضع شد. پکن این تظاهرات را تهدیدی برای حاکمیت خود بر سرزمین می داند و معتقد است که این اقدامات توسط قدرت های خارجی تحریک شده است. ایالات متحده و متحدانش از جنبش اعتراضی حمایت کردند و قانون جدید را حمله به وضعیت خودمختار شهر خواندند و برای تلافی جویی مجازات هایی را وضع کردند.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *