فقط یک جلوه؟ Google وب سایت های محافظه کار و alt-media را ساعت ها از نتایج جستجو مخفی می کند – RT World News

گوگل ساعت ها رسانه های اصلی محافظه کار و alt-media را از نتایج جستجوی خود محروم کرد و بازدید از سایت هایی مانند Breitbart و RedState را حتی در جستجوی نام فروشگاه ها پنهان کرد – فقط برای بازگشت به طرز مرموز بعداً به حالت عادی.

سایت های محافظه کار صبح سه شنبه در هراس قرار گرفتند و گزارش دادند که به نظر می رسد آنها از لیست گوگل سیاه شده اند. مقالات و صفحات منتشر شده توسط PJ Media ، Daily Caller ، The Blaze و بسیاری از سایتهای دیگر حتی از جستجو برای نام انتشار غایب بودند و جایگزین پیوندهای ویکی پدیا و سایر سایتهای گفتگو بودند. در باره خروجی مورد نظر – معمولاً منفی.

در حالی که بسیاری از سایت های تحت تأثیر از سمت راست طیف سیاسی تپه می زنند ، اما سایت های چپ که دیدگاه آنها مطابق با ارتدوکسی غالب نیست نیز قربانی پاکسازی شدند. چارلی نش Mediaite تصویری از جستجوی Google برای “اخبار MintPressوی اظهار داشت: “هیچ مشکلی از محل ضد جنگ ضد چپ نبود ، در حالی که یکی از مفسران دیگر خاطرنشان کرد که دموکرات های اشغالی وزارت امور داخله بودند.

گوگل با کنترل آسیب سریع عمل کرد و اعلام کرد: “تحقیق در مورد این و هر موضوع بالقوه مرتبط است.غول جستجو مشكل را اینگونه توصیف كرد كه گویی صرفاً مسئلهای با یك فرمان جستجوی خاص است و نه یك مسئله سیاسی خاص كه به نوعی رسانه دوستانه تأسیس را رها كرده است.

بعد از چند ساعت ، جستجوها دوباره به طور عادی کار می کردند. با این حال ، افراد مبتلا سوء ظن خود را در مورد این که چرا این طاعون بسیار خاص جستجو ممکن است “تصور اشتباه“وب سایت ها همه به یکباره.

شاید با درک اینکه بازگشت سایتهای خبری به جای مناسب خود در نتایج جستجو ، منتقدین را ساکت نخواهد کرد ، گوگل بعداً بیانیه ای را منتشر کرد که تصدیق می کند:موضوعی که برخی از پیمایش ها و سایت را تحت تأثیر قرار داده است: جستجوهای اپراتور” با این حال ، آنها هرگونه “سایت های خاص یا ایدئولوژی های سیاسی“هدف قرار گرفتند.

Project Veritas ، یکی از سایتهای تحت تأثیر خاموشی جستجو ، سال گذشته با یک سوت گوگل Google مصاحبه کرد که نشان داد شرکت دارای چندین “لیست های سیاه“هم برای YouTube و هم به طور منظم در جستجوی وب ، یکی از این سایت شامل بسیاری از سایتهایی است که در روز سه شنبه ناپدید شدند.

اخبار مرتبط  تانکر ایرانی DOCKS در بندر ونزوئلا پس از شجاعت آبهای طوفانی برای تحویل 1 محموله نفت علیرغم محاصره آمریکا - RT World News

علاوه بر این ، ارتباطات داخلی گوگل از سال 2016 نشان می دهد که کارکنان در نتیجه پیروزی انتخاباتی رئیس جمهور دونالد ترامپ رئیس جمهور ، دفن یا مسدود کردن نتایج جستجو از رسانه های محافظه کار ، به ویژه نامگذاری روزهای تماس گیرنده و Breitbart – هر دو را تحت تأثیر خاموشی موقتی قرار داده اند. در حالی که در نهایت تصمیم به اجرا “بررسی حقوقیدرعوض مقالات محافظه کار ، در عوض ، این برنامه کوتاه مدت بود ، پس از آنکه بسیاری از کاستی های آن توسط رسانه های لاغری که مستقیماً هدف قرار گرفته بودند ، بی سر و صدا قطع شد. “بررسی حقوقی“گاهی اوقات بیانیه هایی را نقد می کرد که مقالات اصلی حتی آنها را بیان نکرده بودند ، و گاه به گاه در کنار مقاله های غیر مرتبط می بودند.
همچنین در rt.com
Google درآمد تبلیغاتی را از سایتهای مخالف coronavirus – اجماع – کاهش می دهدبا نزدیک شدن به انتخابات ماه نوامبر ، گوگل و سایر شرکتهای فناوری به احتمال زیاد در حال تلاش برای جلوگیری از تجدید نظر در سال 2016 هستند. با 88 درصد از سهم بازار موتور جستجو در ایالات متحده ، نتایج Google به میزان قابل توجهی در اطلاعاتی که رای دهندگان آمریکایی می توانند در چند ماه آینده به آن دسترسی پیدا کنند ، خواهد رسید.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *