فلسطینیان در اعتراض به توافق اسرائیل و امارات (عکس از ویدئو) – ولیعهد ابوظبی و نتانیاهو را آتش زدند (VIDEO) – RT World News

فلسطینی ها تظاهرات اعتراضی در سراسر کرانه باختری و غزه برگزار کرده اند و معامله اخیر را برای عادی سازی روابط بین اسرائیل و امارات به عنوان خیانت به هدف آنها و ضربه ای به “همبستگی عرب” محکوم کرده اند.

معترضین پرچم های فلسطین را حمل کرده و روی عکس های محمد بن زاید آل نهیان ولیعهد ابوظبی و نخست وزیر اسرائیل بنیامین نتانیاهو قبل از آتش زدن آنها در مرکز رام الله در کرانه باختن آتش سوزی کردند. آنها همچنین عکس هایی از دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریكا را كه واسطه این توافق نامه بود ، سوزاندند و سیاستمدار فلسطینی ، محمد دهلان ، كه هم اكنون ساكن امارات است.

تظاهرات مشابهی در سراسر کرانه باختری و غزه و همچنین در خارج از مسجد الاقصی در کوه معبد (حرام الشریف) در اورشلیم رخ داده است.

بیشتر دولتهای عربی در طول تاریخ به دلیل اعتراض به اشغال سرزمینهایی که فلسطینیان به عنوان خودشان می گویند ، از برقراری روابط دیپلماتیک با اسرائیل امتناع ورزیده اند.

براساس توافق نامه ای که در اوایل این هفته اعلام شد ، امارات موافقت خود را برای برقراری روابط با تل آویو در ازای اسرائیل که برنامه های خود را برای الحاق رسمی کرانه باختری به حالت تعلیق درآورد ، متوقف کرد. امارات پس از مصر و اردن سومین کشور عربی شد که این کار را انجام داد.

اخبار مرتبط  بعد از اینکه خدمه اروپا اروپا را به تماسهای اضطراری "نادیده گرفتن" متهم کردند دهها نفر را از قایق نجات مهاجر مجهز به بودجه Banksy تخلیه کرد

این اقدام توسط ایالات متحده و اسرائیل به عنوان دستیابی به موفقیت برای صلح بیشتر در منطقه مورد استقبال قرار گرفت. فلسطینی ها ، با این حال ، با قاطعیت این توافق را محکوم کردند و آن را توصیف کردند “خیانت” و “خیانت”

دبیرکل حزب ابتکار عمل ملی مصطفی بارغوتی به آژانس تصویری Ruptly RT گفت که این توافق نامه است “ضربات در پشت مردم فلسطین.”

این در واقع نقض همبستگی عرب است ، که در مورد قطعنامه های همه کشورهای عربی به توافق رسیده اند.

به همین ترتیب این توافق با انتقاد از طرف ایران ، رئیس جمهور حسن روحانی برچسب گذاری شد “یک اشتباه بزرگ”
همچنین در rt.com
معامله با اسرائیل امنیت بیشتر به امارات نخواهد داد و فقط به نفع ترامپ – روحانی ایران استفکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *