فلسطینی ها “نمی توانند در گذشته گیر کنند” ، داماد ترامپ با ابراز تأسف از ادعای هزاران ساله خود اسرائیل برای زمین

جارد کوشنر ، مشاور کاخ سفید ، از فلسطینیان خواست تا با اتحاد تازه رسمی میان امارات و اسرائیل – که رهبری آنها به متون مذهبی قدیمی خود برای توجیه تصرف زمین های خود صلح می کنند ، صلح کنند.

کوشنر پس از ورود به امارات متحده عربی روز دوشنبه با سوار شدن به یک هواپیمای مسافربری که اولین پرواز مستقیم از اسرائیل را انجام داد ، تا حدودی اظهارات کنایه آمیز را بیان کرد. این مسیر در اوایل ماه جاری رسماً به عنوان بخشی از توافق نامه های آبراهام بین دو کشور و ایالات متحده تاسیس شد. واشنگتن و متحدانش از این تصمیم به عنوان “تاریخی، “هر چند فلسطین و متحدانش آن را خیانت برادران سابق عرب خود دانسته اند.
همچنین در rt.com
“دیگر در انتظار فلسطینی ها نیست”: نتانیاهو ادعا می کند که اسرائیل “بسیاری دیگر” مذاکرات مخفیانه را با کشورهای عربی برای عادی سازی روابط انجام می دهداین مانع از ادامه تبلیغ کوشنر نشده است. داماد دونالد ترامپ به خبرنگاران گفت که فلسطینیان باید بدانند که صلح “برای آنها آماده است … به محض اینکه آماده پذیرش آن شوند، “با تشویق مردم اشغال شده برای پذیرش کمک”کل منطقه“در گرفتن یک تقویت اقتصادی.

ما نمی توانیم صلح بیش از آنها صلح بخواهند … آنها نمی توانند در گذشته گیر کنند.

امارات متحده عربی با اشاره به اینکه توافقنامه برجسته الحاق رسمی اسرائیل به شهرک های مستقر در یهودیان را که هم اکنون در قلمرو فلسطین در کرانه باختری عسل هستند ، به تعویق انداخته و از تصمیم خود برای عادی سازی روابط دیپلماتیک با اسرائیل دفاع کرده است. با این حال ، فلسطینیان استدلال کرده اند که چنین اقدامی صرفاً قانونی کردن وضع موجود است – از آنجا که اشغال این سرزمین با حمایت تل آویو ادامه دارد.

تشکیلات خودگردان فلسطین با بی احترامی سفیر خود را از ابوظبی فراخوانده و به توافق ابراهیم پاسخ داد و اعلام کرد این توافق نامه مربوط به “سطل آشغال تاریخ.

بیت المقدس فروشی نیست، “محمود عباس ، رئیس تشکیلات خودگردان ، به ایالات متحده یادآوری کرد. فلسطینی ها پس از انتقال دولت ترامپ در سال 2017 به سفارت اسرائیل به بیت المقدس ، روابط دیپلماتیک خود را با واشنگتن به پایان رساندند و از آنجایی که اکثراً طرفدار اسرائیل بوده اند ، قاطعانه همه اقدامات را رد کرده اند.

اخبار مرتبط  ویروس کرونا در اروپا بیش از 4 میلیون نفر افزایش یافته است ، اما تنها 16 درصد از تعداد جهانی را تشکیل می دهد - AFP - RT World News

کوشنر همچنین روز دوشنبه از عربستان سعودی به دلیل اجازه عبور پرواز امارات و اسرائیل از حریم هوایی عربستان تشکر کرد. در حالی که اسرائیل و عربستان سعودی هنوز روابط رسمی دیپلماتیک برقرار نکرده اند ، دو کشور بسیار دنج شده اند و مقامات اسرائیلی با انتظاراتی که سایر ملل عرب به زودی از ابوظبی در برقراری روابط رسمی با تل آویو پیروی خواهند کرد ، سابقه خود را حفظ کردند.

چنین بیانیه ای همچنان بحث برانگیز است ، زیرا آموزه های اسلامی بیان می كنند كه وفاداری اصلی آنها باید به جامعه مسلمان (ام) باشد. ترکیه تعلیق روابط دیپلماتیک با امارات متحده عربی را به دلیل دوستی با اسرائیل در نظر گرفته است ، و اعلام کرد تاریخ هرگز “رفتار ریاکارانه” با این حال ، در حالی که ترکیه اکثریت مسلمان است ، همچنین روابط دیپلماتیک و تجاری با اسرائیل دارد.
همچنین در rt.com
ترامپ می گوید معامله “تاریخی” اسرائیل و امارات متحده عربی در مورد روابط دیپلماتیک الحاق اسرائیل به سرزمین های فلسطین را “به حالت تعلیق” در می آوردعلی رغم توافق آبراهام که الحاق اسرائیل در کرانه باختری را متوقف کرد ، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل اندکی پس از امضای توافق نامه تأیید رسمیت شناختن تل آویو را تأیید کردحق حاکمیت“بر فراز یهودیه و سامره – مناطقی از کرانه باختری فلسطین – همچنان”روی میز

جنبش صهیونیستی ادعا کرد آنچه را که اسرائیل اکنون از اواخر قرن نوزدهم آغاز می شود بر اساس ادعاهای کتاب مقدس ادعا می کند که این سرزمین هزاران سال پیش به آنها وعده داده شده است. کشور مدرن اسرائیل در سال 1948 تأسیس شد ، و منجر به دهه ها درگیری بین جمعیت یهودی و عرب منطقه شد زیرا بسیاری از این افراد به زور اخراج شدند.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *