فلسطین پس از برقراری روابط دیپلماتیک با اسرائیل ، سفیر امارات را به یاد می آورد – RT World News

سفیر فلسطین در امارات به خاطر تصمیم ابوظبی برای برقراری روابط دیپلماتیک با اسرائیل ، که رئیس جمهور فلسطین محمود عباس آن را “خیانت” خوانده است ، فراخوان می شود.

این سفیر روز پنجشنبه در پاسخ به توافق اسرائیل و امارات که نخستین کشور عربی خلیج فارس بود و به طور رسمی روابط دیپلماتیک را با تل آویو برقرار کرد از ابوظبی فراخوانده شد.

عباس از امارات متحده عربی خواسته است تصمیم روز پنجشنبه را معطوف کند ، که سالها روابط نزدیکی بین رزا بین اسرائیل و کشور نفت خیز را رسمیت می بخشد ، و از سایر کشورهای عربی خواست تا از نمونه آن پیروی نکنند. “به قیمت حقوق فلسطین.”

حماس که غزه را اداره می کند ، این توافق را نیز محکوم کرد و آنرا “ال” نامید “چاقو در پشت مردم ما.”
همچنین در rt.com
ترامپ می گوید “توافق نامه تاریخی” اسرائیل و امارات متحده عربی در مورد روابط دیپلماتیک “الحاق” الحاق اسرائیل به اراضی فلسطینرهبران اماراتی با اشاره به اینكه از الحاق اسرائیل بخش بزرگی از كرانه باختری اسرائیل جلوگیری كرده است ، از این اقدام دفاع كردند. “امارات متحده عربی در حال استفاده از جاذبه های خود است و قول روابط را برای خاموش کردن بمب زمانی که تهدید کننده راه حل دو کشور است ، می کند.” انور گارگاش ، مقام رسمی اماراتی به خبرنگاران گفت.

اخبار مرتبط  چراغهای گازدار Pompeo آلمانی ها با نگرانی های مربوط به حریم خصوصی هوآوی ... به طور اتفاقی فراموش می کنند NSA جاسوسی در مرکل - RT World News

با این حال ، قلمرو فلسطین از این طریق “نجات” از الحاق ، همچنان تحت اشغال غیرقانونی اسرائیل است ، از جمله بسیاری از شهرکهای یهودی که تنها کشور فلسطین را تشکیل می دهند ، و واقعیت های موجود در این توافقنامه تغییر نخواهد کرد.

نخست وزیر اسرائیل ، بنیامین نتانیاهو نیز این موضوع را روشن كرد “قصد دارد حاکمیت بر یهودا و ساماریا را اعمال کند” – یعنی کرانه باختری – تغییر نکرده اند و توضیح می دهند که او فقط منتظر است “هماهنگی کامل با ایالات متحده.”
همچنین در rt.com
نتانیاهو می گوید: “بدون تغییر” برنامه های الحاق کرانه باختری پس از توافق اسرائیل و اماراتفکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *