فون در لاین ، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا ، نشست بروکسل را برای قرنطینه دوم کوید طی یک ماه ترک می کند – اخبار جهانی RT

رئیس کمیسیون اروپا ، اورسولا فون در لاین ، ناگهان نشست اتحادیه اروپا در بروکسل در روز پنجشنبه را ترک کرد ، پس از آنکه یکی از اعضای دفتر وی آزمایش ویروس را مثبت اعلام کرد.

رئیس کمیسیون کمتر از یک ساعت از آغاز اجلاس خارج شد و گفت که او مطابق با قوانین بهداشت ویروس کرونا به قرنطینه می رود.

“من به تازگی مطلع شده ام که یکی از اعضای دفتر جلو من آزمایش Covid-19 را امروز صبح مثبت کرده است. من خودم آزمایش منفی داده ام “ او توییت کرد. “با این حال ، به عنوان یک پیشگیری ، من بلافاصله شورای اروپا را ترک می کنم تا به انزوا از خود بپردازم.”

این دومین قرنطینه برای von der Leyen در ماه جاری است ، زیرا وی در 5 اکتبر پس از ملاقات با شخصی که بعدا آزمایش Covid-19 مثبت شد ، در انزوا قرار گرفت.

رهبران اتحادیه اروپا جلسه مطابق برنامه روز پنجشنبه را ادامه دادند. پیش از عزیمت ناگهانی ، فون در لاین با آندره بابیچ ، نخست وزیر چک و آنتونیو کوستا ، پرتغال دیدار کرد.
همچنین در rt.com
رئیس کمیسیون اروپا فون در لاین پس از تماس نزدیک با پرونده Covid-19 ، خودش را منزوی کرداخبار مرتبط  پومپئو با بیان اینکه "هیچ کشور دیگری" نمی تواند تحریم های "چند جانبه" علیه ایران را مسدود کند ، ایالات متحده می خواهد با وجود فشار پشتی سازمان ملل متحد تحمیل کند

پیش از اجلاس ، فون در لاین گفت که این بحث ها نه تنها به مذاکرات تجاری Brexit و سایر موارد ، بلکه به Covid-19 متمرکز خواهد شد ، زیرا “شهروندان انتظار پاسخهای روشن و مثر را دارند.”

وی پیش از آغاز اجلاس دو روزه در مورد بیماری همه گیر صحبت کرد ، وی گفت که اوضاع در اروپا مناسب است “نگران کننده تر” اما رهبران اتحادیه اروپا در مورد “چراغ راهنمایی و رانندگی” برای کمک به کشورهای عضو در صورت نیاز به آزمایش یا قرنطینه برای مسافران غیر ضروری اتحادیه اروپا مانند گردشگران.

فون در لاین به خبرنگاران گفت كه اتحادیه اروپا به جای سردرگمی فعلی در مقررات مختلف در سراسر اتحادیه ، نیاز به ایجاد قوانینی مشترک در قرنطینه سازی و آزمایش دارد. وی همچنین گفت که اتحادیه اروپا به کشورهای عضو کمک می کند تا اقدامات واکسیناسیون خود را آماده کنند.

“اگر می خواهیم واکسیناسیون ما موفقیت آمیز باشد ، باید اکنون آماده شویم” او توییت کرد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *