فیزیکدان دریافت که سفر در زمان بدون پارادوکس از نظر ریاضی امکان پذیر است – RT World News

تحقیقات جدید پارادوکس هایی را در قلب سفر در زمان گشوده است که آن را فراتر از طرح فیلم های بیشمار فیلمهای هالیوود اما چیزی که از نظر ریاضی امکان پذیر است ، ساخته است.

دانشمندان و نویسندگان فیلمنامه به طور یکسان مدتها مجذوب چشم انداز سفر در طول زمان شده اند. بسیاری از فیلم های مشهور نیز نشان داده اند که می تواند منجر به انواع عواقب غیر منتظره شود. یکی از عمده ترین تناقض ها به عنوان “پارادوکس پدربزرگ” شناخته می شود.

پارادوکس معتقد است که هر عملی که گذشته را تغییر دهد ، تناقض است زیرا گذشته با آنچه که هست متفاوت می شود. اگر به گذشته سفر می کنید و از ملاقات والدین خود جلوگیری می کنید ، چگونه می توان متولد شد که در وهله اول به گذشته سفر کنید؟
همچنین در rt.com
دانشمندان برای اولین بار در تاریخ شفق قطبی و ماورا بنفش درخشان را در اطراف دنباله دار مشاهده می کنندیک دانشجوی فیزیک از دانشگاه کوئینزلند در استرالیا می گوید که او ریاضیات مربوط به زمان غلط را حل کرده و بدون پارادوکس ها آن را زنده نگه داشته است.

“پویایی کلاسیک می گوید اگر شما از وضعیت یک سیستم در یک زمان خاص مطلع هستید ، این می تواند کل تاریخ سیستم را به ما بگوید” محقق ژرمن توبار توضیح داد. “با این حال ، نظریه نسبیت عام انیشتین وجود حلقه های زمانی یا سفر در زمان را پیش بینی می کند – جایی که یک رویداد می تواند در گذشته و آینده خود باشد – از لحاظ نظری مطالعه پویایی را بر سر خود قرار می دهد.”

محقق از مثال همه گیر ویروس کرونا برای توضیح ریاضیات فوق العاده متراکم خود استفاده کرد. اگر مسافر زمان برای جلوگیری از شیوع بیماری به گذشته سفر می کرد ، در صورت موفقیت هیچ بیماری برای از بین بردن آنها وجود نداشت.

اخبار مرتبط  لهستان نامگذاری روسیه به عنوان بزرگترین تهدید امنیتی خود "نشان دهنده عدم مسئولیت پذیری" از دولت این دیپلمات ارشد روسی است

با این حال ، کار توبر دریافت که ویروس همچنان به روش دیگری فرار خواهد کرد. مهم نیست که مسافر زمان چه کاری انجام می دهد ، بیماری متوقف نمی شود ، بنابراین پارادوکس برداشته می شود.

کار عمیق نظری بر تأثیر فرآیندهای جبرگرایانه بر تعداد دلخواه مناطق در پیوستگی فضا-زمان متمرکز است. توبر نشان داد که چگونه هر دو منحنی بسته به موقع (که توسط آلبرت انیشتین پیش بینی شده بود) می توانند با قوانین اراده آزاد و فیزیک کلاسیک مطابقت داشته باشند.

“ریاضیات بررسی می کند – و نتایج موارد علمی تخیلی است ،” فابیو کوستا ، فیزیکدان از دانشگاه کوئینزلند ، که نظارت بر تحقیق را بر عهده داشت ، گفت.

مطالعه توبر در مجله Classical and Quantum Gravity منتشر شد.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *