فیس بوک تنظیم کننده های اتحادیه اروپا را به دلیل تهاجم به حریم خصوصی خود به دادگاه می برد – RT World News

فیس بوک – شبکه اجتماعی مهاجم همه جا و محرمانه – تنظیم کننده های کمیسیون اروپا را به دادگاه می کشاند. غول Silicon Valley شکایت دارد که تحقیقات اتحادیه اروپا در حال حمله به حریم خصوصی آن است.

کمیسیون اروپا در حال حاضر در حال تحقیق است که آیا بازار آنلاین فیس بوک از مزیت ناعادلانه نسبت به رقبای خود برخوردار است و چگونگی جمع آوری و کسب درآمد این شرکت از داده های کاربران. در ماه های اخیر فیس بوک نزدیک به دو میلیون صفحه از اسناد را به محققان واگذار کرده است ، اما این شرکت اکنون می گوید تنظیم کننده ها خیلی پیش رفته اند.

“ماهیت فوق العاده گسترده درخواست های کمیسیون بدان معنی است که از ما خواسته می شود اسناد را که عمدتاً بی ربط است تحویل دهیم ،” تیم لامب ، مشاور فیس بوک روز دوشنبه در بیانیه ای گفت. وی ادامه داد ، این اسناد را شامل می شود “اطلاعات شخصی بسیار حساس مانند اطلاعات پزشکی کارمندان ، اسناد مالی شخصی و اطلاعات خصوصی درباره اعضای خانواده کارمندان.”
همچنین در rt.com
دیده بان حریم خصوصی اتحادیه اروپا دستور انتقال اطلاعات به ایالات متحده تحت پروتکل “Privacy Shield” را صادر می کند تا بلافاصله پس از طرح دعوی در فیس بوک متوقف شودلامب افزود: غول رسانه های اجتماعی در دادگاه با این تحقیقات مبارزه خواهند کرد. این شرکت همچنین به دادگاه عمومی اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ متوقف خواهد شد تا درخواست های داده های بعدی را متوقف کند تا زمان رسیدگی به پرونده.

این که فیس بوک از هر کسی بخاطر حمله به حریم شخصی شکایت می کند ممکن است به عنوان یک وارونگی عجیب از واقعیت روبرو شود. در واقع ، شرکت مارک زاکربرگ قاچاق میلیارد ها دلار در داده های کاربر را انجام داده است که برخی از این موارد خصوصی است. در حالی که بره ، مجموعه سوابق پزشکی کارمندان خود در اتحادیه اروپا را نادیده گرفت ، فیس بوک در سال 2018 به دلیل ارسال پزشک به تعدادی از بیمارستان های برتر ایالات متحده شکسته شد تا آنها را متقاعد کند که سوابق پزشکی بیماران را به اشتراک بگذارند.

یک هفته قبل ، مشخص شد که این شرکت پیام های کاربران خود را اسکن می کند ، و در برخی موارد ، برای حذف پیام هایی که مدیران آن در آن دخیل بوده اند ، در سیاهههای مربوط به چت ارائه می شود. در طی چند روز از این افشاگری ، فیس بوک اعتراف کرد که افرادی را که دوست ندارند ردیابی می کند. حتی برای ثبت نام در سایت ثبت نام نمی کنید ، به اصطلاح تولید می کنید “پروفایل های سایه” براساس عادتهای خارج از سایت آنها

اخبار مرتبط  جدیدترین رادار روسیه می تواند 1000+ سلاح با سرعت بالا و HYPERSONIC را ردیابی کند ، و اکنون در دسترس خریداران خارجی است - RT World News

همه این شایعات و موارد دیگر در پی رسوایی کمبریج Analytica در اوایل سال 2018 تأیید شد. به طور خلاصه ، رسوایی یک شرکت خصوصی را با استفاده از یک برنامه شخص ثالث در برداشت داده های شخصی حدود 87 میلیون کاربر فیسبوک درگیر کرد. پس از شکسته شدن این داستان ، مشخص شد که فیس بوک به چندین شرکت اجازه داده است به داده های کاربری شخصی از جمله پیام های شخصی دسترسی داشته باشند.
همچنین در rt.com
Google با پیگرد قانونی 5 میلیارد دلاری برای ردیابی فعالیت کاربران حتی در حالت خصوصیبه احتمال زیاد فیس بوک بخاطر نقض ادعای حریم خصوصی اتحادیه اروپا با همدلی کمی از طرف مردم روبرو خواهد شد. همچنین ممکن است دادگاه سختی را برای متقاعد کردن دادگاه برای گرفتن سمت خود داشته باشد. مقامات اتحادیه اروپا به روزنامه فایننشال تایمز گفتند که اطلاعاتی که آنها جمع آوری کرده اند مطابق با یک کاوشگر ضد انحصار معمولی است ، و یک چالش مشابه برای کمیسیون از سازنده کوالکام کوالکام سال گذشته در دادگاه درگذشت.

در حالی که این شرکت با تنظیم کننده ها در اروپا مبارزه می کند ، زوکربرگ روز چهارشنبه در مقابل کمیته دادگستری مجلس در واشنگتن ظاهر می شود تا قبل از آن و یک فرعی ضد انحصاری شهادت دهد. زاکربرگ تنها در جلسه رسیدگی نخواهد بود و با مدیر عامل آمازون جف بزوس ، تیم کوک ، مدیرعامل اپل و ساندر پیچای ، مدیرعامل گوگل همراهی می شود. قانون گذاران از شهادت تایتان های فناوری برای تهیه گزارشی با هدف به روزرسانی قوانین انحصار ایالات متحده استفاده می کنند.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *