فیس بوک کاربران WhatsApp را مجبور می کند تا داده های شخصی خود را به اشتراک بگذارند … یا از سیستم عامل خارج شوند – RT World News

سیاست حفظ حریم خصوصی جدید این برنامه اعلام کرده است ، کاربران WhatsApp باید اطلاعات شخصی خود را با شرکت مادر فیس بوک به اشتراک بگذارند.

طعمه و سوئیچ فیس بوک WhatsApp را می بیند که اطلاعات خصوصی را به اشتراک می گذارد که فراتر از نام و تصاویر نمایه با فیس بوک و سایر شرکت های تابعه است. شماره تلفن ، دفترچه آدرس ، به روزرسانی وضعیت و حتی داده های دقیق در مورد نوع تلفنی که استفاده می کنید به ذهن فیس بوک منتقل می شود.

وای بر سر هر کسی که در WhatsApp تجارت کند – اطلاعات مربوط به آدرس های حمل و نقل ، و مقدار هزینه شده نیز به موجب سیاست جدید متعلق به فیس بوک است که قرار است از 8 فوریه اعمال شود. تغییرات بی سر و صدا در برنامه برنامه ارسال شد وب سایت در روز دوشنبه.
همچنین در rt.com
فیس بوک با دو پرونده قضایی ضد انحصاری روبرو است ، زیرا FTC و 48 ایالت و سرزمین های ایالات متحده چالش های موازی دارنداین شرکت به کاربران اعلام کرد که می توان از اطلاعات شخصی آنها استفاده کرد “کمک به عملکرد ، ارائه ، بهبود ، درک ، سفارشی سازی ، پشتیبانی و بازاریابی خدمات ما“برای کاربران که به جلو می روند ، به آنها این نکته را می گوید که سرویس پیام رسان متمرکز بر حریم خصوصی به اندازه ادعا امن نیست.

در واقع ، سیاست حفظ حریم خصوصی WhatsApp اذعان می کند که محتوای کاربران را تحت نظارت قرار می دهد تا “با فعالیت های هرزنامه ، تهدید ، سو abuse استفاده یا تخلف مبارزه کنید”- رمزگذاری یا عدم رمزگذاری. این پلتفرم همچنین ادعا می کند که از داده های خصوصی برای “بهتر کردن“تجربه WhatsApp ، با تبلیغات هدفمند و پیوند به سایر محصولات Facebook مانند Instagram و Portal.

اخبار مرتبط  انفجار در کارخانه آتش نشانی ترکیه 10 زخمی برجای گذاشت که 200 نفر از آنها گرفتار شده اند (VIDEOS) - RT World News

کاربرانی که سیاست های جدید به اشتراک گذاری داده را قبول نمی کنند ، حساب آنها غیرفعال خواهد شد. اگر طی 120 روز اقدامی انجام ندهند ، حسابهای آنها کاملاً پاک می شود. این حرکت همان اولتیماتومی مشابه است که در سال 2016 به کاربران واتس اپ داده شده است. مردم 30 روز فرصت داشتند تا از به اشتراک گذاشتن داده ها با فیس بوک انصراف دهند ، و برخی دریافتند که این سیستم عامل ادامه داشت و داده ها را حتی در مواردی که کاربر انصراف داده بود به اشتراک می گذارد.
همچنین در rt.com
برنامه های متعلق به فیس بوک ، از جمله WhatsApp و Instagram در بیش از نیمی از موارد نظافت آنلاین در انگلیس و ولز استفاده می شودهنگامی که فیس بوک WhatsApp را در سال 2014 خریداری کرد ، این غول فناوری قول داد که به چشم انداز مدیر عامل شرکت Jan Koum برای یک پیام رسان رمزگذاری شده امن به انتها احترام بگذارد. WhatsApp متعلق به فیس بوک تحت هیچ شرایطی نام ها ، اطلاعات مکان ، آدرس ها یا جستجوهای اینترنتی را از مکالمات رمزگذاری شده ای که در سیستم عامل آن انجام می شود ، مخفی نخواهد کرد.

با این حال ، واتس اپ سالهاست که به آرامی این وعده را می شکند. در سال 2018 ، فیس بوک اعلام کرد واتس اپ به اشتراک گذاری داده های خود با سایر شرکت های تابعه ادغام می شود – اما امکان انصراف از به روزرسانی های اسنوپور را به کاربران داد. تغییرات ماه آینده اختیاری نیستند.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *