فیلیپین اعتراضات دیپلماتیک را نسبت به توقیف تجهیزات ماهیگیری در چین در مورد مداخله در مورد مداخله مورد بحث برپا کرد – RT World News

وزارت امور خارجه فیلیپین نگهبان ساحلی چین را متهم کرد که به طور غیرقانونی توقیف تجهیزات صیادی را در نزدیکی یک معدن مورد مناقشه در دریای چین جنوبی مورد ضبط قرار داده است. این اقدام با پکن ردیفی تازه را برانگیخته است.

روز جمعه مانیل اعتراض دیپلماتیک را علیه این دادگاه مطرح کرد “مصادره غیرقانونی” در ماه مه از وسایل شناور برای صید ماهی استفاده شده است. وزارتخانه نیز “قاطعانه اعتراض کرد” به گزارش خبرگزاری فرانسه ، به چین با صدور چالش های رادیویی به هواپیماهای فیلیپین که گشت زنی های دریایی را در مناطقی از دریا که توسط مانیل ادعا شده است ، صادر می کند.

پکن گفت اقدامات پاسداران “قابل درک است” آنها فعالیت های اجرای قانون را انجام دادند. وزارت امور خارجه چین همچنین هواپیماهای نظامی فیلیپین را متهم به حمله به حریم هوایی چین در یک بخش مورد مناقشه دیگر دریا کرد و از مانیل خواست تا “بلافاصله اقدامات تحریک آمیز غیرقانونی را متوقف کنید.”

Scarborough Shoal ، در حدود 240 کیلومتری (150 مایلی) غرب جزیره اصلی لووزون فیلیپین ، یکی از ثروتمندترین مناطق ماهیگیری منطقه است و هم پکن و مانیل ادعا می کنند.

اخبار مرتبط  به عنوان آخرین این اختراعات شیطانی (به آرامی) از خط تولید خارج می شود ، یک ابهام - RT World News
همچنین در rt.com
پس از آنکه واشنگتن رسما ادعاهای ارضی چین را رد کرد ، ایالات متحده به دنبال “مختل کردن صلح” در دریای جنوبی چین استدر حالی که روابط رئیس جمهور فیلیپین با چین در دوران رئیس جمهور رودریگو دوترت بهبود یافته است ، مانیل تصمیم گرفت تا اوایل امسال به دلیل نگرانی های امنیتی منطقه از کنار گذاشتن یک پیمان کلیدی نظامی با به تأخیر بیفتد.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *