قانون گذاران اتحادیه اروپا به “همبرگرهای گیاهی” و “سوسیس وگان” رد می کنند و درخواست های کشاورزان را رد می کنند – RT World News

پارلمان اروپا گفت ، محصولات گیاهی فروخته شده در اتحادیه اروپا باید اجازه داده شود “برگر” ، “سوسیس” و “استیک” نامیده شود.

روز جمعه ، نمایندگان پارلمان اروپا به رد پیشنهاد کشاورزان رأی دادند ، آنها اصرار داشتند که برچسب گذاری به جای گیاهان گیاهخوار با اصطلاحاتی که معمولاً با محصولات گوشتی در ارتباط است ، باعث گمراه کردن مصرف کنندگان می شود. ادامه این عمل باعث می شود “جعبه پاندورا” انجمن کشاورزان اروپایی کوپا-کوژکا هشدار داد که از جمله بندی اشتباه استفاده کنید.

“من می خواهم با یک برگر وگان جشن بگیرم ،” جایت گوتلند ، یک قانونگذار اتحادیه اروپا از سوئد ، گفت که پس از تصمیم همکارانش برای ترک اصطلاحات “همبرگر گیاهی” ، “سوسیس وگان” و “استیک سویا” در منوی رستوران ها و قفسه های فروشگاه در سراسر اروپا.

سازمان مصرف کنندگان اروپا (BEUC) نیز از این تصمیم خوشحال شد و از نمایندگان پارلمان اروپا بخاطر تصمیم آنها تمجید کرد “حس مشترک.” این گروه موضع Greenpeace ، صندوق جهانی طبیعت و سایر سازمانهای زیست محیطی را در مورد تبلیغ محصولات گیاهی مطابق با سیاستهای اتحادیه اروپا برای جلوگیری از گرم شدن کره زمین به اشتراک گذاشت.
همچنین در rt.com
100٪ گوشت گاو: لابی های گوشت اتحادیه اروپا می خواهند از نظر “همبرگر گیاهی” و “سوسیس گیاهی” برای غذاهای گیاهی ممنوع کنند ، ادعای “ربودن فرهنگی”BEUC در بیانیه ای گفت: “مصرف كنندگان به هیچ وجه توسط استیك سویا یا سوسیس مبتنی بر نخود سردرگم نمی شوند ، به شرطی كه به طور واضح برچسب گیاهخواری یا گیاهخواری داشته باشد.” این بحث باعث می شود که چنین برچسب گذاری برای افراد آسان تر باشد که محصولات بدون گوشت را در وعده های غذایی خود ادغام کنند.

اخبار مرتبط  آژانس بین المللی انرژی اتمی از ایران می خواهد "کاملاً همکاری" کرده و به بازرسان اجازه دهد به سایتهای هسته ای مشکوک "بدون تأخیر" دسترسی پیدا کنند - RT World News

با این حال ، BEUC از تصمیم پارلمان اروپا در تقویت قوانین برچسب گذاری برای گیاهان جایگزین گیاهی برای محصولات لبنی و حمایت از آن برای ممنوعیت عباراتی مانند “شیر مانند” یا “به سبک پنیر” در سال 2017 ، دیوان عدالت اروپا اصطلاحاتی از جمله را ممنوع کرد “شیر سویا” یا “پنیر وگان” برای چنین مواردی ، حکم می کند که کلماتی مانند “شیر” ، “کره” ، “پنیر” و “ماست” نمی تواند برای توصیف محصولات غیر لبنی استفاده شود.
همچنین در rt.com
تماشا: قصابها فعالان حقوق حیوانات را از بازار گوشت لندن بیرون می کشندرای گیری توسط نمایندگان پارلمان اروپا نهایی نیست ، زیرا قوانین برچسب زدن بخشی از یک بسته سیاستگذاری بزرگتر اتحادیه اروپا است. پس از تصویب این بسته توسط پارلمان ، كه بعداً در روز جمعه انتظار می رود ، بروکسل باید در مورد سیاست نهایی با 27 کشور عضو بلوک به توافق برسد.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *