قانون گذاران مخالف هنگ کنگ پس از اخراج 4 نفر از همکاران خود از پارلمان شهر دسته جمعی استعفا دادند – اخبار جهانی RT

قانون گذاران مخالف اعلام کردند پس از برکناری چهار همکارشان توسط دولت این شهر ، کرسی های خود را در پارلمان هنگ کنگ واگذار می کنند. رئیس اجرایی هنگ کنگ استدلال کرد که این اقدام مطابق با قوانین شهر است

“امروز ما اعلام می کنیم که از سمت های خود استعفا خواهیم داد زیرا همکاران ما با اقدام بی رحمانه دولت مرکزی رد صلاحیت می شوند” رهبر حزب دموکرات وو چی وای گفت.

پس از آنکه پکن به دولت هنگ کنگ اجازه داد قانون گذاران منتخب را از پارلمان این شهر اخراج کند بدون آنکه مجبور به مراجعه به دادگاه ها شود ، پانزده نماینده مخالف تصمیم گرفتند صندلی های خود را به نشانه اعتراض کنار بگذارند. وو حرکت را به باد انتقاد گرفت “مسخره – مضحک” و طبق قانون هنگ کنگ غیرقانونی است.

“تمام قدرت در کشور متمرکز خواهد شد [Hong Kong] رئیس اجرایی – دست نشانده دولت مرکزی. بنابراین امروز پایان “یک کشور ، دو سیستم” است “ وو گفت ، با اشاره به طرحی که براساس آن شهر درجه ای از استقلال سیاسی در داخل چین را حفظ می کند.

روز چهارشنبه ، قوه مقننه عالی چین در پکن قطعنامه ای را تصویب کرد که به هنگ کنگ اجازه می دهد تا از نمایندگان مجلس که خیانت به شمار نمی رود. به گفته رسانه های چینی ، زمینه های رد صلاحیت شامل حمایت از “استقلال هنگ کنگ” از چین ، تهدید امنیت ملی ، و دعوت مداخله خارجی در امور شهر.

در این سند امکان اخراج فوری چهار نماینده از مجلس قانونگذاری هنگ کنگ فراهم شد. آنها قبلاً در ماه ژوئیه از شرکت در انتخابات که برای اولین بار در سپتامبر 2020 برنامه ریزی شده بود ممنوع شد اما بعدا به دلیل آنچه دولت هنگ کنگ گفت نگرانی در مورد Covid-19 بود ، به سپتامبر 2021 موکول شد.
همچنین در rt.com
دولت هنگ کنگ قدرت رد صلاحیت قانونگذاران “که امنیت ملی را به خطر می اندازند” – عالی ترین نهاد قانونگذاری چیناخبار مرتبط  کره جنوبی واکسیناسیون آنفلوانزا را در میان بررسی مرگ و میر ادامه می دهد - اخبار جهانی RT

لی ژانشو ، مقام ارشد پارلمان چین در پکن ، از اقدامات علیه نمایندگان هنگ کنگ دفاع کرد “ضروری” و “مناسب،” با این استدلال که این اقدام از حاکمیت و امنیت کشور محافظت می کند. با لحنی مشابه ، آژانس پکن مسئول امور هنگ کنگ گفت که میهن پرستی و وفاداری مدنی برای افراد ضروری است “اخلاق سیاسی” مقامات محلی

نمایندگان رد صلاحیت شده با شدت انتقاد از برکناری خود را به عنوان یک “نقض آشکار” قوانین محلی و نقض حق آنها برای تصدی مناصب عمومی. “اگر رعایت مراحل قانونی و مبارزه برای دموکراسی منجر به رد صلاحیت شود ، این افتخار من است” دنیس كوك ، نماینده سابق مجلس گفت.

در همین حال ، کری لام ، رئیس دولت هنگ کنگ ، گفت که اقدامات پکن مطابق با قوانین شهر است. او انکار کرد که این شهر با یک پایان می یابد “مهر لاستیکی” قانونگذار پس از استعفای نمایندگان مخالف.

“هر یک از اعضای شورای قانونگذاری باید اقدامات مربوط به حوزه های انتخابیه را پاسخگو باشد [and] رای دهندگان آنها. و موارد بسیاری حتی در میان اعضای به اصطلاح طرفدار استقرار وجود دارد که پیشنهادهای ما به نتیجه نرسیدند. “ لام به خبرنگاران گفت.

هنگ کنگ اعتراضات گسترده ای علیه اقتدار پکن و اصلاحات سیاسی گسترده تری را شاهد بوده است که تابستان گذشته شدت گرفت. برخی از تجمعات همچنین با شورش شدید و نبردهای شدید خیابانی با پلیس همراه بود. پکن بارها استدلال کرده است که ناآرامی ها و خشونت ها از خارج تحریک شده است.
همچنین در rt.com
تحریم های هنگ کنگ برای بویدن از عزیمت پمپئو ، که می خواهد جنگ سرد را با چین افزایش دهد ، “بوسه مرگ” استفکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *