قبرس شمالی برای بازگشایی “شهر ارواح” Varosha ، زیرا دولت نیکوزیا هشدار می دهد که می تواند اتحاد دوباره را از خط خارج کند – RT World News

نخست وزیر ترک قبرس ارسین تاتار روز سه شنبه گفت که سواحل واروشا در قسمت شمالی قبرس این هفته برای اولین بار از زمان درگیری 1974 که منجر به تقسیم جزیره شد ، افتتاح می شود.

“سواحل شهر واروشا در شمال قبرس که مدتهاست رها شده است ، روز پنجشنبه افتتاح خواهد شد” تاتار گفت ، پس از دیدار با رجب طیب اردوغان ، رئیس جمهور ترکیه در آنکارا. آنها پس از اتمام کار تعمیر برای مراسم افتتاح خط لوله انتقال آب ترکیه-قبرس شمالی دیدار کردند.

واروشا یک منطقه تفریحی مشهور در قبرس بود و دارای بیش از 100 هتل است ، اما از سال 1974 که نیروهای نظامی ترکیه پس از کودتای مختصر الهام گرفته از یونان به این جزیره رسیدند ، تعطیل است.

جزیره شرقی مدیترانه از زمان درگیری 1974 تاکنون شکافته شده است. دولت قبرس یونان به رسمیت شناخته شده بین المللی نمایندگی کل جزیره را در اتحادیه اروپا دارد ، در حالی که قسمت شمالی قبرس یک کشور ترکی قبرس است که فقط توسط آنکارا شناخته می شود.
همچنین در rt.com
داده های حمل و نقل نشان می دهد کشتی مته ترکیه منطقه ای را در جنوب غربی قبرس ترک می کند ، زیرا حرکت ممکن است به کاهش تنش در شرق مدیترانه کمک کنداخبار مرتبط  سیاه چاله های رقص غول پیکر EXPLOSION LIGHT روشن تر از یک هزار میلیارد ستاره (VIDEO) - RT World News

اردوغان روز سه شنبه گفت ترکیه از تصمیم قبرس شمالی برای بازگشایی واروشا پشتیبانی می کند.

با این حال ، دولت در نیکوزیا هشدار داده است که برنامه های اسکان مجدد شهر ارواح می تواند مذاکرات اتحاد را برای همیشه از خط خارج کند. اسکان مجدد احتمالی افراد آواره در طی درگیری 1974 همچنان محل اختلاف جدی هر دو جامعه در این جزیره است.

در ماه فوریه ، قبرس هر یک را محکوم کرد “قصدهای غیرقانونی برای دستیابی واقعی به منطقه واروشا در فاماگوستا” پس از آنکه کانون وکلای ترکیه برای اولین بار از سال 1974 جلسه میزگردی را در شهر ارواح ترتیب داد.

شورای امنیت سازمان ملل متحد در اکتبر 2019 نسبت به هر اقدامی که بتواند وضعیت موجود در منطقه خالی از سکنه جزیره را تغییر دهد هشدار داد. قطعنامه 550 سازمان ملل ، مصوب 1984 “تلاش برای حل و فصل هر قسمت از واروشا توسط افراد دیگر به غیر از ساکنان آن را غیر قابل قبول می داند ، و خواستار انتقال آن منطقه به دولت سازمان ملل است.”

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *