قدرت “پاک ، بی حد و مرز” ، تولید شده توسط گرافن “مواد معجزه آسا” در پیشرفت بزرگ ، اما یک جلب وجود دارد – RT World News

در یک تحول چشمگیر ، محققان حرکات کوچک را که در دمای اتاق در گرافن اتفاق می افتد ، مهار کرده اند تا یک “منبع نامحدود از انرژی پاک و سبز” ، هر چند در مقادیر بسیار ناچیز ، ایجاد کنند.

“یک مدار جمع آوری انرژی مبتنی بر گرافن می تواند در یک تراشه گنجانده شود تا برق ولتاژ پایین و تمیز و نامحدودی را برای دستگاه ها یا حسگرهای کوچک فراهم کند. فیزیکدان می گوید پل تیبادو ، از دانشگاه آرکانزاس.

بنابراین ، چگونه کار می کند؟ این سیستم از قدرت امواج اندازه نانو متر و همچنین حرکت تصادفی ذرات (معروف به حرکت براونی) که درون گرافن برای تولید مقادیر کم جریان الکتریکی اتفاق می افتد ، بهره می برد. گرافن به اصطلاح “ماده معجزه آسایی” است که از یک لایه کربن چیده شده در یک لانه زنبوری تشکیل شده است.

در حالی که محققان هنوز به طور کامل این اثر مواج یا علت آن را درک نمی کنند ، اما در حال حاضر آنها دانش کافی دارند تا بتوانند انرژی را به طور قابل اعتماد از آن استفاده کنند.

https://www.youtube.com/watch؟v=KiLTEjm8zLw

این سیستم شامل یک مدار دو دیود است که جریان متناوب اصلی (AC) تولید شده را به جریان مستقیم (DC) تبدیل می کند ، که به شما اجازه می دهد جریان به صورت ضربان دار در امتداد مدار جریان یابد ، یک بار کاری را روی یک مقاومت قرار دهید ، در نتیجه به اندازه کافی برق برای عملکرد دستگاه های الکترونیکی کوچک.

اخبار مرتبط  لابی طرفدار اسرائیل پس از ممنوعیت توئیتر 130 مورد ادعای "حساب ایرانی" توسط AIPAC در انتخابات ایالات متحده آزاد می شود - RT World News

این مدار از قانون دوم ترمودینامیک ، که در آن یک سیستم بسته با حفظ دمای یکنواخت در سراسر مدار ، به سمت حداکثر آنتروپی یا از دست دادن انرژی موجود برای انجام کار ، تکامل می یابد ، اجتناب می کند.

به عبارت ساده ، به قول رودولف کلاوزیوس فیزیکدان ریاضی آلمانی: “گرما به خودی خود نمی تواند از بدن سردتر به بدن گرمتر منتقل شود.”
همچنین در rt.com
جادو نیست ، علم! محققان سیستم تولید برق از هوای نازک را توسعه می دهندعلاوه بر این ، حرکت در داخل گرافن کند است ، به این معنی که جریان با فرکانس پایین تولید می کند و همه چیز را خوب و کارآمد نگه می دارد. محققان اکنون باید یک وسیله به همان اندازه کارآمد برای ذخیره انرژی تولید شده توسط مدار در یک خازن را کشف کنند.

بنابراین گرچه به این زودی ها به طور کامل نمی توانیم کل تمدن خود را با دستگاه های مبتنی بر گرافن تأمین کنیم ، اما این یک پیشرفت امیدوار کننده در علم مواد است که به احتمال زیاد در دهه های آینده تأثیر زیادی بر الکترونیک مصرفی خواهد داشت.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *