قطع بودجه WHO ایالات متحده “تلاش های بین المللی علیه بیماری همه گیر را در” لحظه حساس “تضعیف می کند – پکن – RT World News

پکن دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریكا را به دلیل كاهش بودجه برای سازمان بهداشت جهانی (WHO) منفجر كرد و هشدار داد كه این امر می تواند پیامدهای جدی در پاسخ جهانی Covid-19 داشته باشد.

سخنگوی وزارت امور خارجه ، ژائو لیجیان گفت که اکنون نبرد علیه ویروس در حال انجام است “در یک لحظه مهم” ، گزارش های خبرگزاری فرانسه. تصمیم ایالات متحده برای برداشت بودجه از سازمان جهانی بهداشت ، “همکاری های بین المللی علیه همه گیری” را تضعیف خواهد کرد ، که چین را “جدی نگران” می کند.

ژائو افزود: چین خواستار است “ایالات متحده برای اجرای صادقانه مسئولیت ها و تعهدات خود ، و حمایت از اقدامات بین المللی به رهبری WHO علیه همه گیری ،” زیرا WHO در حال بازی است “نقش غیرقابل جبران”
همچنین در rt.com
WHO یکی از بهترین سرمایه گذاری ها است: وزیر امور خارجه آلمان پس از قطع بودجه سازمان بهداشت ، ایالات متحده را منفجر کرداین انتقادات پس از تصمیم ترامپ مبنی بر تعلیق بودجه سازمان جهانی بهداشت تا اطلاع ثانوی مطرح می شود. طبق گفته رئیس جمهور توییت، سازمان “واقعاً آن را منفجر کرد” هنگام پاسخ به شیوع کروناویروس. در همان توئیت ، وی جسد را نیز به داشتن متهم کرد “بسیار محور چین” در اقدامات خود

اخبار مرتبط  گلن گرین ووالد پس از نویسندگان ، او را از لیست امضا كنندگان باز می دارد

ایالات متحده از نظر تاریخی تاکنون بزرگترین اهدا کننده سازمان بوده است – نزدیک به 400 میلیون دلار به بودجه سالانه 6 میلیارد دلار WHO کمک می کند. ایالات متحده همچنین در حال حاضر بیشترین تعداد موارد تائید شده با کروناویروس را داشته است – 601،472 تاکنون و 24429 مرگ و میر ناشی از کووید 19.

WHO از کشورها خواسته است که نکنند “سیاسی کردن” بحران ، در حالیکه سایر بازیگران بین المللی نیز برای انتقاد از تصمیم ترامپ مبنی بر کاهش بودجه آمریکا آمده اند. انجمن پزشکی آمریکا این اقدام را “حرکتی” نامید “گام خطرناک در جهت اشتباه” ، در حالی که رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا ، Josepp Borell گفت که اتحادیه اروپا است “از شدت پشیمانی” اعلامیه ترامپ
همچنین در rt.com
ترامپ بودجه سازمان جهانی بهداشت را متوقف کرده و بدن پزشکی را به توطئه با چین متهم می کند که “شیوع” کوید -19 “را تحت پوشش قرار دهد”فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *