قطع هزینه های نظامی برای تأمین اعتبار امنیت بشر “حداقل” رهبران جهان می توانند پس از همه گیری انجام دهند – گورباچف ​​- RT World News

میخاییل گورباچف ​​گفت ، بیماری همه گیر Covid-19 نشان می دهد که دولت هایی که از نظر نظامی بیشتر به امنیت فکر می کنند ، صرفاً هدر دادن پول هستند. برای تأمین بودجه چیزهایی که در واقع بشر به آن نیاز دارد ، هزینه های دفاعی باید در سطح جهانی کاهش یابد.

رهبر سابق اتحاد جماهیر شوروی از جهان خواست كه در امور بین الملل از قدرت سخت دور شود. او بویژه نگران نوع برخورد نظامی است که اخیراً تقریباً منجر به جنگ تیراندازی در خاورمیانه شده است.

“آنچه ما فوراً به آن احتیاج داریم ، تجدید نظر در کل مفهوم امنیت است.” وی در یک نسخه چاپ شده توسط مجله TIME نوشت. “حتی پس از پایان جنگ سرد ، عمدتاً از نظر نظامی پیش بینی شده است. طی چند سال گذشته ، همه آنچه ما شنیده ایم صحبت از اسلحه ، موشک و حملات هوایی است.”
همچنین در rt.com
اقتصاد جهانی احتمالاً از زمان رکود بزرگ – صندوق بین المللی پول ، بدترین رکود را متحمل خواهد شدشیوع Covid-19 بار دیگر تأکید کرده است که تهدیدهایی که امروز بشر با آن روبرو است ، ماهیت جهانی دارد و فقط ملتها می توانند به طور دسته جمعی برطرف شوند. گورباچف ​​گفت که منابعی که اکنون برای اسلحه خرج می شود ، باید برای آماده سازی چنین بحران هایی آماده شوند.

در صورت ادامه هدر رفتن پول با تلاش برای تولید سلاح ، تمام تلاش ها ناکام خواهند ماند.

“هدف اصلی باید امنیت بشر باشد: تأمین مواد غذایی ، آب و محیطی تمیز و مراقبت از سلامتی مردم ،” او گفت.

اخبار مرتبط  هند پس از بازداشت کارمندان سفارت در پی تصادف جاده ای ، سفیر پاکستان را احضار کرد - RT World News

اولین کاری که ملتها پس از پرداختن به کروناویروس باید انجام دهند ، تعهد به دزد زدایی گسترده است.

من تماس می گیرم [world leaders] برای کاهش هزینه های نظامی 10 درصد به 15 درصد. این حداقل کاری است که اکنون باید انجام دهند ، به عنوان اولین قدم به سوی آگاهی جدید ، یک تمدن جدید.

گورباچف ​​، رهبر پیشین اتحاد جماهیر شوروی که اعتبار وی برای تشدید جنگ سرد علیه ایالات متحده و مذاکره برای کاهش چشمگیر در زرادخانه های هسته ای این دو قدرت است ، عقاید و آرزوهای خود را با عنوان تعداد جهانی موارد کووید 19 به اشتراک گذاشت. از معیار دو میلیون پیشی گرفت. این بیماری همه گیر منجر به مرگ بیش از 130 هزار نفر شده است و پیش بینی می شود اقتصاد جهانی را در رکود بزرگی که از دهه 1920 تاکنون مشاهده نشده است ، فرو ریزد.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *