قفل شدید محلی Covid-19 برای یونان ، ساکنان باید قبل از خروج از خانه به مقامات پیام کوتاه ارسال کنند – RT World News

یونان برای جلوگیری از موج دوم عفونت های Covid-19 ، از ساعت 6 صبح به وقت محلی سه شنبه ، قفل شدیدی در شهر تسالونیکی و استان سرس اعمال کرده است.

پروازهای غیر ضروری به تسالونیکی ، دومین شهر بزرگ کشور مدیترانه ، به حالت تعلیق درآمده است ، زیرا ساکنان آنجا فقط به دلایل خاص مجاز به ترک خانه های خود هستند و موظف هستند ابتدا از طریق پیام کوتاه به مقامات اطلاع دهند.

دولت همچنین در حال گسترش ممنوعیت رفت و آمد در شب است که هم در مناطق تازه قفل شده و هم در سایر مناطق پرجمعیت کشور وجود دارد ، در حالی که بارها ، رستوران ها ، موزه ها و تئاترها به مدت یک ماه تعطیل هستند.
همچنین در rt.com
با توقف پروازها ، یونان قفل 2 هفته ای را در مناطق شمالی اعمال می کنداکنون مناطق شمالی یونان به این ترتیب طبقه بندی می شوند “خطر افزایش یافته” برای انتقال کرونا تحت یک سیستم ردیف جدید که طیف وسیعی از محدودیت ها را مشخص می کند.

اقدامات جدید سختگیرانه پس از آن است که شیوع ویروس کرونا در ماه اکتبر به آرامی در سراسر کشور افزایش یافت ، علی رغم اینکه یونان در مقایسه با بقیه اروپا پس از آنکه آتن در اوایل محاصره سریع ملی انجام داد ، بسیار خوب است.

اخبار مرتبط  شورای حکمرانی سودان عفو ​​جنگجویان را اعلام کرد - اما مظنونان جنایات جنگی را مستثنی می کند - RT World News

آتن همچنین رستوران ها ، بارها ، کافه ها ، سالن های بدنسازی و موزه های خود را تعطیل کرده است ، اگرچه ورزشهای فردی در فضای باز مجاز به ادامه هستند. با این حال ، پایتخت یونان بسته به میزان عفونت ، در معرض یک قفل شدیدتر است ، مانند آنچه در تسالونیکی و سرس معرفی شده است.

“ما برای بدترین حالت آماده می شویم” سخنگوی دولت استلیوس پتساس گفت ، “ما این اقدامات را زود انجام می دهیم تا بتوانیم دسامبر خوش بینانه تری داشته باشیم.”

روز دوشنبه ، واسیلیس کیکیلیاس ، وزیر بهداشت ، از تسالونیکی بازدید کرد ، جایی که در آخر هفته حدود 1300 مورد جدید ثبت شد. “دولت بسیاری از زنگ های خطر را زود به صدا در آورد ، اما برخی گوش ندادند ،” او اضافه کرد.

یونان از ماه فوریه تاکنون 42،080 عفونت Covid-19 و 642 مورد مرگ را به ثبت رسانده است.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *