قمار ویروس کرونا در سوئد جواب می دهد؟ استاد دانمارکی می گوید جمعیت سوئدی در حال نزدیک شدن به مصونیت گله نسبت به Covid-19 – اخبار جهانی RT

در حالی که بیشتر اروپا در تلاش برای مهار موج دوم عفونت های ویروس کرونا است ، یک استاد دانمارکی ادعا کرده است که به دلیل مصونیت گله ، بیماری همه گیر “ممکن است در سوئد به پایان برسد”.

سوئد 224 مورد Covid-19 را در روز پنجشنبه ثبت کرد ، که تقریباً در دو ماه گذشته تعداد مبتلا به عفونت های روزانه جدید است. هیچ بیماری فوت نکرد. با این حال ، اوضاع در بیشتر اروپا متفاوت است. هفته گذشته 300000 مورد جدید در سراسر قاره ثبت شده است ، سازمان بهداشت جهانی جهش عفونت ها را اعلام کرده است “تماس بیدار”. حتی همسایه سوئد ، دانمارک ، در طول هفته به طور متوسط ​​61 مورد در هر میلیون نفر را نشان می دهد ، در مقایسه با 23 نسبتاً متوسط ​​سوئد.
همچنین در rt.com
WHO هشدار می دهد وضعیت “بسیار جدی” Covid-19 در اروپا زیرا فرانسه رکورد 24 ساعته خود را برای موارد جدید ویروس شکسته استکیم اسنپن ، استاد زیست پیچیدگی در م atسسه نیلز بور کپنهاگ ، معتقد است که سرانجام سوئدی ها در حال توسعه “مصونیت گله” نسبت به ویروس کشنده هستند.

“نشانه هایی وجود دارد که سوئدی ها به عنصری از مصونیت در برابر بیماری دست یافته اند ، که همراه با هر کار دیگری که برای جلوگیری از شیوع عفونت انجام می دهند ، برای پایین نگه داشتن بیماری کافی است.” او این هفته به Politiken گفت.

وقتی درصد معینی از جمعیت به ویروس آلوده ، بهبود یافته و از نظر ایمنی رشد کرده باشند ، ویروس دیگر نمی تواند میزبان جدیدی برای انتشار پیدا کند. در این مرحله ، مردم به “مصونیت گله” نسبت به ویروس رسیده اند. به طور معمول ، 60 درصد از جمعیت برای رسیدن به این مرحله باید آلوده شوند ، اما تام بریتون ، ریاضیدان دانشگاه استکهلم به پولیتیکن گفت که حتی “20 درصد مصونیت تفاوت بسیار بزرگی ایجاد می کند.”

با این حال ، مصونیت گله یک مفهوم بحث برانگیز در ابتدای شیوع ویروس کرونا بود. نخست وزیر انگلیس ، بوریس جانسون ، به دلیل اینکه انگلیس می تواند ویروس را بگیرد ، مورد انتقاد قرار گرفت “روی چانه” و در ازای مصونیت گله در دراز مدت دچار جهش کوتاه مدت در مرگ و میر می شوند.
همچنین در rt.com
نخست وزیر جانسون هشدار داد که موج دوم ویروس کرونا به انگلیس می آید ، می گوید ممکن است محدودیت های جدیدی لازم باشدسوئد تنها کشور اروپایی بود که از این ایده استقبال کرد و تصمیم گرفت که قفل قفل را اجرا نکند. اجتماعات بیش از 50 نفر ممنوع شد و به افراد مسن گفته شد که در خانه بمانند. در غیر این صورت ماسک توصیه نمی شد ، و بارها ، رستوران ها ، مدارس و مشاغل باز بودند. از شهروندان خواسته شد ، به آنها دستور داده نشد ، در صورت امکان فاصله های اجتماعی را انجام دهند و از خانه کار کنند.

اخبار مرتبط  گفته می شود مرد ژاپنی پس از 10 ماه اقامت در هتل و عدم پرداخت قبض ، بازداشت شد - RT World News

در مقابل ، دانمارک یکی از اولین کشورهای اروپایی بود که قفل قفل را برای شهروندان خود تحمیل کرد. همه مدارس تعطیل بودند و به کارگران غیرضروری دستور داده شد که در خانه بمانند. اجتماعات بیش از ده نفر ممنوع بود و مراکز خرید ، بارها ، رستوران ها و مشاغل نزدیک از جمله سالن ها و سالن های بدنسازی بسته شد.

این محدودیت ها در ماه ژوئن برداشته شد ، اما از آن زمان این کشور با افزایش عفونت های جدید روبرو شده است. روز جمعه 454 مورد Covid-19 گزارش شد که بالاترین میزان روزانه از زمان ابتلا به همه گیری است.

سوئد اما بهای موفقیت ظاهراً طولانی مدت خود را پرداخت. با 580 ، میزان مرگ و میر این کشور در هر میلیون نفر پنج برابر 109 دانمارک است – و میزان مرگ و میر در سوئد در آوریل ، مه و ژوئن بسیار بیشتر از دانمارک بود.

“این چیزی است که آنها پرداخت کرده اند. از طرف مثبت ، اکنون ممکن است با همه گیری پایان یابد” اسنپن گفت.

با این وجود ، میزان مرگ و میر سوئد هنوز هم کمتر از برخی از کشورهایی است که قفل شدید را اجرا می کنند ، مانند اسپانیا و انگلیس ، به ترتیب با 652 و 614 مرگ در هر میلیون نفر.
همچنین در rt.com
بی رحمانه بی رحمانه: دستورالعمل های سوئدی در مورد چگونگی رفتار با افراد مسن Covid-19 باعث کشته شدن گسترده ای شده استدر اواخر ماه مه ، حدود نیمی از مرگ سوئد در خانه های سالمندان رخ داده بود و این مرگ و میرها اوایل تابستان امسال باعث خشم عمومی شد. همانطور که داستان بیماران پیرتر در این مراکز برای مرگ رها می شد ، نخست وزیر استفان لوفون اعتراف کرد که دولت وی است “علی رغم نیت خیرخواهانه ما ، نتوانستیم از آسیب پذیرترین افراد ، سالمندان ، محافظت کنیم.”

با وجود تعداد کشته ها ، آندرس تگنل ، متخصص اپیدمیولوژی سوئد ، هفته گذشته به France24 گفت که “ما از استراتژی خود راضی هستیم” اضافه كردن: “ما با کمی اعتماد به نفس در حال سقوط هستیم.”

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *