قمر Saturn’s Enceladus پوشش تازه ای از کریستال ها را در تصاویر تازه منتشر شده مشاهده کرد – RT World News

با تشکر از تکنیک های تجزیه و تحلیل تصویربرداری پیشرفته ، محققان کشف کرده اند که یخ موجود در قمر زحل Enceladus تازه و دوباره احیا شده است ، و بینش جدیدی از فرآیندهای منظومه شمسی فراهم می کند.

فقط یک تغییر کوچک در طول موج ، از نوری به مادون قرمز ، منظره حیرت انگیز ماه را نشان می دهد. یخ های درخشان و تازه ، که در تضاد با سطح ناخوشایند و زخم شده است ، مملو از شکاف ، گردنه ها و سایر لکه های جغرافیایی.

تیمی به سرپرستی روزن روبیدل از دانشگاه نانت فرانسه با تجزیه و تحلیل تصاویر گرفته شده توسط کاوشگر فضایی کاسینی در طی 23 پرواز درخشان ، دریافتند که برخی از مراحل باعث تولید دوباره یخ در سطح ماه می شوند.

علی رغم این واقعیت که مأموریت کاسینی در سپتامبر 2017 پایان یافت ، اما اطلاعات هنوز توسط متخصصان در حال جمع آوری است و کشفیات شگفت آور و زیبا را به همراه دارد. بعلاوه ، هنگامی که تیم حتی به داده ها نزدیکتر شد ، متوجه شدند که یخ خود بلوری است و آنطور که انتظار داشتند بی شکل نیست.

https://www.youtube.com/watch؟v=5Cp5M5_Bb5M

کاسینی قبلاً مقدار پر از آب شور را از چهار تنگه موازی قطب جنوب ماه کشف کرد که به “نوارهای ببر” معروف است.

همانطور که انسلادوس به دور زحل می چرخد ​​، نیروهای جزر و مدی کره زمین ماه را می کشند و کشش می دهند ، شکاف ها ، شکاف ها و دره ها و دره های مختلف را ایجاد می کنند ، در حالی که گرمای زمین گرمایی را تولید می کنند که از قطب جنوب به صورت بخار آب گرم خارج می شود.

اخبار مرتبط  در صورت حمله هواپیماهای فرانسوی ، هواپیماهای فرانسوی شناور آنکارا را اردوغان هشدار داد که "اگر قیمت کشتی بالا باشد" - "قیمت بالایی" - RT World News

این بخار ، به نوبه خود ، در جو یخ می زند و صفحات تازه یخ را در سطح تشکیل می دهد و این اثر سطحی پایدار را ایجاد می کند.
همچنین در rt.com
یک پایگاه قابل سکونت در فضا؟ آژانس فضایی روسیه معتقد است که انسان ها می توانند روزی در کالستیو ، دومین قمر بزرگ مشتری زندگی کنندیخ کریستالی به ندرت در بیابان سرد و غیر مهمان نواز فضا یافت می شود ، زیرا به دمای گرم تری از آنچه در آن سوی زمین می خواهید نیاز دارد. 110 کلوین نسبتاً گرم (-163 درجه سانتیگراد ، -261 فارنهایت). در این دما ، مولکول های آب انرژی کافی را برای نگه داشتن یک شکل بلوری و نه یک لکه یخ بی شکل که همان چیزی است که ما معمولاً در فضا پیدا می کنیم ، حفظ می کنیم ، به لطف دمای شدید هوا.

علاوه بر این ، امضای طیفی یخ بلورین در سراسر کره زمین ، نه تنها در مناطق نزدیک به آبفشانهای به اصطلاح “نوار ببر” در قطب جنوب یافت شد ، که نشان می دهد روند ادامه دارد و تا حدودی قابل پیش بینی است.

این تیم تمام آنچه را که آموخته اند برای مأموریت های آینده Juice و Europa Clipper ، که ماه های یخی مشتری ، Ganymede و Europa را مطالعه خواهد کرد ، به کار خواهد گرفت.
همچنین در rt.com
زندگی در ناهید؟ اعلامیه اصلی نشان می دهد که ممکن است چیزی در ابرهای همسایه زمین زندگی کندفکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *