كماندوهای سابق آمریكا به دلیل تلاش ناموفق برای خنثی كردن مادورو ونزوئلا به 20 سال زندان محكوم شد – RT World News

دو سرباز سابق نیروی ویژه ارتش آمریكا كه در یك تلاش شدید برای نفوذ به ونزوئلا دستگیر شدند و گفته می شود رئیس جمهور نیكلاس مادورو را نیز تصرف كنند ، به 20 سال زندان محكوم شده اند.

دادستان ارشد ونزوئلا حكماتی را كه به لوك دمان ، 34 ساله و ایران بری 41 ساله داده شد ، به خاطر نقش خود در این عملیات ناكام ، كه گفته می شود با هدف ربودن رهبر منتخب كشور و پرواز او به آمریكا اعلام كرده است ، اعلام كرد. به گفته طارق ویلیام صعب ، این زوج – هر دو کارمند یک شرکت نظامی خصوصی ایالات متحده – به جرم توطئه ، قاچاق اسلحه و تروریسم اعتراف کردند و هر یک به بیش از 20 سال زندان محکوم شدند.

دمن و بر ، هر دو مأمور سابق ارتش آمریكا را تزئین كردند ، در ماه مه به همراه گروهی از جنگجویانی كه پس از تلاش برای نفوذ به ونزوئلا در قایقهای قلمرو كلمبیا ، به آنها آموزش داده بودند ، اسیر شدند. طبق گزارش ها ، نقشه آنها ربوده شدن رئیس جمهور مادورو ، به دست گرفتن کنترل فرودگاه در کاراکاس و پرواز رهبر ونزوئلا به ایالات متحده بود.

به اصطلاح “عملیات گیدئون” توسط شرکت امنیتی مستقر در فلوریدا مستقر شد Silvercorp USA ، اگرچه این فیاسکو لقب “خلیج خوک ها” را در رسانه ها به دست آورد ، اشاره ای به حمله ناموفق ایالات متحده در سال 1961 توسط کوبا توسط ضد ایالات متحده. -نیروهای کاسترو.

اخبار مرتبط  سلاح در هوا؟ توافقنامه صلح امارات و اسرائیل شروع به خرید طولانی F-35 از واشنگتن کرده است - RT World News

رئیس شرکت ، جردن گودرو ، قراردادی را منتشر كرد كه سیلوركورپ با “رئیس جمهور موقت” تحت حمایت آمریكا به منظور خواندن حمله و سرنگونی دولت ونزوئلا به امضا رسیده است. بعد از انتشار این انتشارات ، گوآیدو کاغذ را کاذب کرد.
همچنین در rt.com
ترامپ کودتای ما در ونزوئلا را خراب کرد و “بازی برنده” را به لرزه انداخت ، سناتور دموکرات قبل از شروع آنلاین ROASTED فریاد زدکاراکاس به دنبال بخشی از پیگرد این پرونده ، استرداد گودراو را دنبال می کند ، در حالی که بنا بر گزارش ها ، دولت آمریکا تحقیقات جداگانه ای را علیه وی برای قاچاق سلاح انجام می دهد.

هم گوائدو و هم دولت آمریكا كه با وی به عنوان رئیس جمهور مشروع ونزوئلا رفتار می كنند و 15 میلیون دلار پاداش برای دستگیری مادورو پیشنهاد كرده اند ، هرگونه درگیری در این عملیات نادرست را انكار كردند. واشنگتن از زمانی که ادعای خود را برای ریاست جمهوری در ژانویه 2019 اعلام کرد ، از نظر مالی و دیپلماتیک به گوآیدو کمک کرده است. تلاشهای بیشمار وی برای تصاحب قدرت در ونزوئلا تاکنون ناموفق بوده است.

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *