لابیست های گوشت اتحادیه اروپا می خواهند از نظر “برگر گیاهی” و “سوسیس گیاهی” برای غذای گیاهی منع کنند ، ادعای “ربودن فرهنگی” – RT World News

اگر لابی های دامداری و صنعت گوشت راه خود را در پیش بگیرند ، اصطلاحاتی مانند “همبرگر گیاهی” و “سوسیس گیاهی” برای مواد غذایی گیاهی می توانند ممنوع شوند. پارلمان اروپا هفته آینده درباره این پیشنهاد رأی خواهد داد.

لیست سیاه گیاهی همچنین شامل عباراتی مانند “به سبک ماست” و “پنیر مانند” برای گزینه های بدون لبنیات. انتظار می رود این رای گیری سه شنبه آینده ، زمانی که آخرین سیاست مشترک کشاورزی به رای گیری عمومی گذاشته شود.

لابی گران می گویند این اصطلاحات مصرف کنندگان را گمراه می کند ، بدین ترتیب نهاد تجارت کشاورزی اروپا کوپا-کوژکا تا آنجا پیش می رود که پیشنهاد می کند “یک مورد واضح هواپیماربایی” در بیانیه اخیر این شرکت تعاونی کشاورزی حتی به این معنی است که مارک تجاری روی غذاهای گیاهی می تواند عمدا فریب دهد ، “آژانس های بازاریابی خاصی از این امر برای گیج کردن عمدی مصرف کنندگان استفاده می کنند.”

“به طور کامل هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد مصرف کنندگان با استفاده از برچسب گذاری فعلی محصولات گیاهی و گیاهی گیج شده اند یا گمراه شده اند.” جاسمین دو بو ، از سازمان حمایت از مواد غذایی ProVeg ، در بیانیه ای گفت. “همانطور که همه ما می دانیم کره کره بادام زمینی وجود ندارد … مصرف کنندگان دقیقاً می دانند هنگام خرید همبرگرهای گیاهی یا سوسیس های گیاهی چه چیزی دریافت می کنند.”
همچنین در rt.com
“علامت فضیلت” Burger King به دلیل قول دادن به مبارزه با تغییرات آب و هوا با کاهش گوزن گاوهامجلس اعیان انگلیس موافقت می کند که بعید به نظر می رسد اصطلاحاتی که در حال حاضر توسط تولیدکنندگان مواد غذایی گیاهی استفاده می شود گیج کننده باشد. طبق گزارش سال 2019 کمیته پارلمانی ، کمتر از چهار درصد مردم انگلستان به اشتباه محصولات سبزیجات خریداری کرده اند.

بو و دیگر اعضای طرفدار “از جمله گیاهان بزرگ” ، از جمله شرکت های بزرگ غذایی مانند Unilever و Nestlé ، می گویند این ممنوعیت همچنین با اهداف اعلام شده اتحادیه اروپا مغایرت دارد “برای ایجاد سیستم های غذایی سالم و پایدار” و به گفته گاردین ، ​​با تغییرات آب و هوایی مبارزه کنید.

اخبار مرتبط  پلیس فرانسه اردوگاه مهاجران DESTROY Calais را ارسال کرده و بیش از 500 نفر را به مراکز پذیرش اعزام می کند - RT World News

پیشنهاد منع استفاده از قوانین گیاهی چنین است “اسامی که در حال حاضر برای محصولات گوشتی استفاده می شود ، فقط برای محصولات حاوی گوشت اختصاص داده می شود.” لیست کسانی که گفته می شود “فقط گوشت” هستند شامل استیک ، سوسیس ، اسکالوپ ، برگر و همبرگر است. ممنوعیت نام مشابه در محصولات مرغ گیاهی نیز اعمال می شود.

مفهوم منع تولیدکنندگان مواد غذایی از استفاده کلمات عمومی مانند “برگر” برای محصولات گیاهی بر اساس مواد تشکیل دهنده آنها مورد انتقاد قرار گرفت “چرند” برخط.

“منظورتان دیسک سبزیجات است؟” یک اظهار نظر توییتر را مسخره کرد.

سایر کاربران به رشد نمایی بازار مواد غذایی گیاهی در سالهای اخیر اشاره کردند و این دلیل تلاش صنعت گوشت برای کاهش آن است.

در حال حاضر ، در اتحادیه اروپا ، ممنوعیت استفاده از گزینه های لبنیات گیاهی به نام شیر ، خامه ، کره ، پنیر یا ماست است.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *