لابی طرفدار اسرائیل پس از ممنوعیت توئیتر 130 مورد ادعای “حساب ایرانی” توسط AIPAC در انتخابات ایالات متحده آزاد می شود – RT World News

AIPAC ، گروه قدرتمند لابی طرفدار اسرائیل در واشنگتن ، این نگرانی را ایجاد می کند که رهبر ایران علی خامنه ای در تلاش است بر انتخابات ایالات متحده تأثیر بگذارد پس از اینکه توییتر حدود 130 حساب را که ادعا می شود از ایران منع شده اند ، منع کرد.

توییتر گفت که براساس Intel ارائه شده توسط FBI ، حساب هایی را حذف کرده است “ظاهراً از ایران نشأت گرفته است.” حساب های “در تلاش بودند تا گفتگوی عمومی را مختل کنند” در مناظره هفته گذشته ریاست جمهوری بین دونالد ترامپ و جو بایدن.

“ما این حساب ها را به سرعت شناسایی کردیم ، آنها را از توییتر حذف کردیم و جزئیات کامل را با همتایان خود به اشتراک گذاشتیم” پلت فرم رسانه های اجتماعی گفت. توییتر اضافه کرد که این حساب ها را دارند “تعامل بسیار کم” و تاثیری در “گفتگوی عمومی”“ظرفیت و سرعت ما همچنان در حال رشد است و ما هوشیار خواهیم ماند.”

توییتر نگفت که چگونه ، به طور خاص ، این حساب ها سعی کرده اند مکالمه در مورد بحث را مختل کنند. نمونه هایی که ذکر کرد بی ضرر به نظر می رسند ، مانند توییتی که می پرسد ، “آیا کریس والاس غیرحزبی است؟” دیگری گفت ، “پسران مغرور ایستاده اند.”

با این وجود ، زنگ خطر در AIPAC به صدا درآمد ، که روز دوشنبه گفت “ایران در تلاش است صدای مردم آمریکا را تضعیف کند” و “خامنه ای در انتخابات ما رأی نمی آورد ، اما این دقیقاً همان چیزی است که او سعی دارد انجام دهد.”

AIPAC خود را به عنوان یک سازمان آمریکایی تأمین می کند ، بودجه ای که از طریق کمک های مالی شخصی تأمین می شود و اصرار دارد که هیچ بودجه ای از دولت یهود یا گروهی خارج از ایالات متحده دریافت نمی کند. علی رغم روابط نزدیک با دولت اسرائیل ، AIPAC در قانون ثبت نمایندگان خارجی (FARA) ثبت نشده است ، و ادعا می کند که نماینده آمریکایی هایی است که از اسرائیل حمایت می کنند ، اما نه اسرائیلی هایی که مایل به روابط قوی تر با ایالات متحده هستند. در سال های اخیر تماس هایی برای این گروه مجبور شده است که طبق قانون مجبور به ثبت نام شوند ، اما بی فایده است.

اخبار مرتبط  ده ها نفر از ترس ساختمان در اثر ریزش باران های شدید باران در نزدیکی بمبئی هند (VIDEOS) - گرفتار شدن در دام گرفتگی - VIDEOS News World

در این میان ، AIPAC متحدان قدرتمندی را در هر دو حزب جمهوری خواه و دموکرات پرورش داده و یکی از تأثیرگذارترین صداهای لابی گری را در واشنگتن دارد.

کنایه از هشدار AIPAC در مورد مداخلات خارجی در کاربران توییتر از بین نرفت. یکی از مفسران گفت ، “با تشکر از شما برای مراقبت از این! بچه ها دوباره چه کاری انجام می دهند؟ “ دیگری با تمسخر توئیت کرد: “فقط تصور کنید که یک کشور خارجی سعی در تأثیرگذاری بر انتخابات دارد! با تشکر ، AIPAC. “ یکی دیگر گفت، “من در حال راه اندازی یک موسسه هستم. من قصد دارم آن را کمیته امور عمومی ایرانیان آمریکا بنامم. ایده ای برای اختصار چیست؟ “

نظر دهندگان دیگر انصاف منع توئیتر از حسابهای ظاهراً ایرانی را به چالش کشیدند. “ایالات متحده می تواند مردم ایران را در طی شیوع همه جانبه گرسنگی بکشد و دومین مهمترین مقام عمومی خود را در راه گفتگوهای صلح بمب گذاری کند ، اما ایرانی ها نمی توانند توییت کنند” یکی از ناظران توییت کرد و افزود “سرد. خوب است بدانید. “ دیگری گفت ، “این ایالات متحده در تلاش است تا با مجازات غیرنظامیان ایرانی را به قتل عام برساند ، اما خدای ناکرده آنها نظری در مورد سیاست ما ندارند. این “مخل” است. “

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *