لبنان همه مقامات بندر را دستگیر می کند زیرا تصور می شود تصاویر نیترات آمونیوم کم ذخیره شده بیروت را منفجر می کنند – RT World News

پس از انفجار بزرگ بندر ، بیروت ، پایتخت بیروت ، دولت لبنان تصمیم گرفته است تا سالهای كامل مقامات مسئول نظارت بر انبار و امنیت را از سال 2014 تحت بازداشت خانگی قرار دهد.

وزیر اطلاعات این کشور ، مونال عبدالصمد ، گفت که ارتش تا زمانی که همه مسئولین مظنون پیدا نشود ، نظارت بر حبس آنها خواهد بود. مقامات بندر بازداشت خواهند شد “در اسرع وقت،” طبق گفته عبدالصمد ، و انتظار می رود کل مراحل به پایان برسد “ظرف پنج روز آینده.” هنوز مشخص نیست که چند نفر دستگیر خواهند شد.

این تحقیقات توسط یک کمیته ویژه به ریاست وزیر دادگستری انجام می شود و شامل نخست وزیر حسن دیاب و روسای ادارات مهم امنیتی است.
همچنین در rt.com
زمان بمب زدن؟ نخست وزیر می گوید ، بمب های انفجاری که بیروت را ویران کرده است از سال 2014 وجود دارد ، وعده داد که مسئولان را مجازات کنددیاب پیش از این گفته بود که این انفجار به علت 2،750 تن نیترات آمونیوم که به طور نامناسب در انبار بندر ذخیره شده بود ، رخ داده است.

یک گروه جمع آوری اطلاعات منبع باز ، شفق قطبی اینتلادعا می شود قبل از انفجار تصویری از انبار را یافته است. تصاویر تایید نشده ، شمع ضخیمی از ظروف کثیف را نشان می دهند “Nitroprill HD.”

خبرنامه این بندر همچنین تأیید می كند كه كشتی با 2750 تن آمونیوم نیترات در سال 2013 وارد بیروت شد. رسانه های لبنان گزارش دادند كه این مقدار دقیق مواد منفجره مواد شیمیایی بسیار انفجاری در بندر بیروت به مدت شش سال نگهداری شده و از یك کشتی رها شده توقیف شده است.

در پی وقوع این حادثه ، دیاب قول داد كه مسئولان این انفجار انجام می دهند “قیمت را بپردازید.” این انفجار باعث کشته شدن حداقل 135 نفر ، زخمی شدن بیش از 4000 نفر و 300،000 بی خانمان شد.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

اخبار مرتبط  WHO می گوید ، توصیه های واکسن Covid-19 برای تنظیم کننده گان ملی است ، پس از اینکه انگلیس به بیماران آلرژی احتیاط می کند تا از زخم جلوگیری کنند - RT

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *