لهستان با انتقاد از تغییر شکل رسانه های اجتماعی در مورد ترامپ در حالی که دولت قانون ضد سانسور را آماده می کند – RT World News

دولت لهستان در حالی که ورشو آماده تصویب قوانین خود برای جلوگیری از سانسور ایدئولوژیک است ، رفتارهای نادرست سیستم عامل های شبکه های اجتماعی در حساب های رئیس جمهور آمریکا ، دونالد ترامپ را نادیده گرفته است.

تصمیم فیس بوک برای حذف حساب ترامپ با انگیزه های سیاسی ، ریاکارانه و “به معنای سانسور است، “سباستین کالتا ، معاون وزیر دادگستری به رسانه های محلی گفت.

طبق قانون جدید ضد سانسور این کشور ، “حذف محتوای قانونی به طور مستقیم قانون را نقض می کند ، و این باید توسط سیستم عامل هایی که در لهستان فعالیت می کنند احترام بگذارند، “او برای رسانه Rzeczpospolita لهستانی توضیح داد.
همچنین در rt.com
“من جشن نمی گیرم یا احساس غرور نمی کنم”: مدیر عامل شرکت توییتر از پرماب ترامپ دفاع می کند ، اما اعتراف می کند که سرکوب گفتار می تواند اینترنت باز را “نابود” کندنخست وزیر ماتئوش موراویسکی اوایل این هفته اظهار نظرهای مشابهی کرد ، هرچند که وی نامی از رئیس جمهور آمریکا نبرد. “الگوریتم ها یا صاحبان غول های سازمانی نباید تصمیم بگیرند کدام دیدگاه ها درست است و کدام یک صحیح نیستند، “او در فیس بوک نوشت.

هیچ موافقی برای سانسور وجود ندارد.

سانسور آزادی بیان ، که دامنه رژیم های توتالیتر و استبدادی است ، اکنون در قالب یک مکانیزم تجاری جدید برای مبارزه با کسانی که متفاوت فکر می کنند ، باز می گردد، “موراویسکی ادامه داد.

قانون جدید ضد سانسور ، که ماه گذشته برای اولین بار رونمایی شد ، به کاربرانی که محتوای آنها توسط شرکت های Big Tech حذف می شود ، به آنها امکان می دهد تا در صورتی که معتقدند این محتوا مغایر با قانون لهستان نبوده و باید دوباره بازیابی شود ، به دادگاه ویژه ای مراجعه کنند. کاربر ممکن است ابتدا شکایتی را به سیستم عامل ارائه دهد ، در صورتی که موافقت کند این قانون خلاف قانون لهستان نیست ، 24 ساعت فرصت دارد تا محتوای “متخلف” را بازیابی کند.

اخبار مرتبط  کلیسای آرژانتین به یک نوار تبدیل شد و کشیشانی را به پیشخدمت تبدیل کردند تا در اعتراض به اقدامات قفل کننده کوروی ویروس - RT World News

اگر سیستم عامل امتناع کند ، کاربر 48 ساعت فرصت دارد تا به دادگاهی که به همین منظور ایجاد شده است درخواست کند. اگر دادگاه به مدت 7 روز رسیدگی به نفع کاربر سانسور شده باشد ، سکوی سانسور می تواند تا 1.8 میلیون یورو جریمه شود.

چهره های دولت لهستان ، به ویژه کسانی که در جناح راست طیف سیاسی هستند ، در گذشته مبارزات خاص خود را با سانسور فیس بوک داشته اند. این سکو با وجود حدود 780،000 فالوور در ماه نوامبر ، یانوش کروین-میکه ، نماینده حزب Konfederacja را از سایت خارج کرد ، با این ادعا که مرتبا نقض کرده است “استانداردهای جامعه
همچنین در rt.com
ماموریت انجام شد؟ فیس بوک در بازگشت به الگوریتم های اخبار اخبار قبل از انتخابات که اولویت MSM را ندارند ، به توییتر پیوسته استMorawiecki خواستار آن است که اتحادیه اروپا قوانین مشابهی را برای اداره رسانه های اجتماعی اتخاذ کند ، هرچند به نظر می رسد مسیر فعلی گروه چند ملیتی به سمت مجازات سیستم عامل ها برای عدم حذف سریع محتوای “توهین آمیز” متمایل باشد.

با این حال ، کشورهای جداگانه مانند فرانسه شروع به عقب نشینی در برابر سلطه Big Tech می کنند. وزیر دارایی فرانسه ، برونو لومیر اخیراً از تیتان های فناوری به عنوان “الیگارشی دیجیتال“و”یکی از تهدیدها”به دموکراسی.

همانطور که لهستان برای اولین بار قانون جدید را اعلام کرد ، کاربران شبکه های اجتماعی که از پایمال شدن توسط فیس بوک و توییتر خسته شده اند تایید خود را اعلام کردند.

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *