لهستان روسیه را مقصر می داند که به دلیل آسیب رساندن به وجهه خود در کشورهای غربی همزمان با تعمیق صفوف ورشو با بروکسل – اخبار جهانی RT

سخنگوی مقام ارشد اطلاعاتی لهستان مسکو را به تلاش برای لکه دار کردن اعتبار کشور در خارج از کشور متهم کرده است. این در حالی است که ورشو به دلیل محدودیت در سقط جنین و حقوق LGBT مورد انتقاد شدید اتحادیه اروپا قرار گرفته است.

روسیه در تلاش است “تهمت ، تحریک و تضعیف چهره لهستان در صحنه بین المللی” هر دو در میان شرکای اتحادیه اروپا و ناتو کشور – این حداقل به گفته استانیسلاو زارین ، دبیر مطبوعاتی وزیر هماهنگ کننده لهستان برای خدمات ویژه نظارت بر امنیت داخلی است. مصاحبه زرین ، بیشتر در مورد ادعا بود “اطلاعات نادرست روسیه” روز جمعه در پورتال خبری محلی CyberDefence24.pl منتشر شد.

روسیه می خواهد لهستان به عنوان کشوری دیده شود که به طور مداوم در اروپا مشکل ایجاد می کند و ثبات و عملکرد جامعه اروپا را تهدید می کند.
همچنین در rt.com
“ما نباید احمقانه شویم”: مجارستان و لهستان با م instسسه ای با هدف بررسی دقیق قانون قانون در اتحادیه اروپا به بروکسل حمله کردندزرین در ادامه این ادعا را اضافه كرد “برنامه ریزی روسیه” بزرگترین تهدید برای کشور بود و بر اساس آن است “دستکاری تصویر لهستان ، ناتو و غرب”. وی ادعا کرد که روسیه این کار را با اشاره به ناکارآمدی در بلوک نظامی و در نتیجه تخریب چهره خود انجام می دهد. این مقام افزود که این بخشی از طیف وسیعی از اقدامات ، از جمله فعالیت های اطلاعاتی ، “تحریکات نظامی و دیپلماسی تهاجمی”.

روز یکشنبه ، یک سیاستمدار ارشد روسی در پاسخ گفت که اظهارات زارین در واقعیت نیست. کنستانتین کوساچف ، رئیس کمیته امور بین الملل شورای فدراسیون به سرویس خبری RBC گفت که مقامات مسکو هرگز این نوع ادعاها را علیه لهستان اخذ نکرده اند ، اما سیاستمداران ورشو اغلب “روسیه ، سیاست داخلی و خارجی آن را به روشی کاملا نامناسب توصیف می کنند”. .

“لهستان به طور مداوم کارت روسیه را بازی می کند ، در حالی که روسیه با لهستانی بازی نمی کند” سناتور گفت.
همچنین در rt.com
کمیسیون اروپا با ساده سازی تحریم ها علیه کشورهای “سرکش” اتحادیه اروپا ، آنها را تحت فشار قرار می دهد تا حاکمیت خود را برای پول تسلیم کننداخبار مرتبط  کره شمالی پس از BLOWING UP دفتر ارتباطات درون کره ای از سرگیری مجدد wargames در منطقه مرزی ضد اضطراب - RT World News

در حالی که لهستان ممکن است در تلاش باشد انگشت اتهام خود را به روسیه بخاطر تخریب شهرت روسیه نشان دهد ، وضعیت آن در اتحادیه اروپا به دلیل سیاست های داخلی خود ، که در اروپا به دلیل مخالفت با آزادی های مدنی مورد انتقاد گسترده قرار گرفته است ، در ماه های اخیر به طور مضاعف به نظر می رسد. در ماه سپتامبر ، این کشور با ایجاد تعدادی به اصطلاح “مناطق بدون دگرباشان جنسی” ، که همزمان با ممنوعیت های محلی ازدواج همجنسگرایان و رویدادهای دگرباشان جنسی است ، خبرساز شد. در حال حاضر ، این مناطق حدود یک سوم کشور را تشکیل می دهند.

رئیس اول کمیسیون اروپا ، اورسولا فون در لاین ، در اولین سخنرانی “وضعیت اتحادیه” خود با انتقاد از ورشو گفت: “خود بودن ایدئولوژی شما نیست” و این اقدامات “هیچ جایی” در اروپا. در بعضی موارد ، مناطق محلی حتی معاملات بودجه اتحادیه اروپا را نیز از دست دادند.

در اوایل این ماه ، روابط با بروکسل به دلیل تصمیم دادگاه قانون اساسی لهستان برای جلوگیری از تقریباً تمام سقط جنین ها به این دلیل که “حق زندگی” را نقض می کنند ، تیره شد. دادگاه در ماه اکتبر حکم داد که سقط جنین در مواردی که جنین دارای نقص مادرزادی جدی است ، مغایر قانون اساسی است ، این تنها یکی از سه موردی است که طبق قوانین سقط جنین در کشور مجاز بوده است ، این یکی از سخت ترین موارد در اروپا است. از آن زمان تعدادی از قانون گذاران اروپایی با متحد شدن خواستار اقدام اتحادیه اروپا علیه ورشو در پاسخ به این حکم شدند که ده ها هزار نفر را در اعتراض به خیابان ها آورده است.
همچنین در rt.com
تصاویر هواپیماهای بدون سرنشین نمای پرنده ای از اعتراض گسترده در ورشو علیه ممنوعیت سقط جنین را فراهم می کند (ویدئو)فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *