لهستان علیرغم افزایش موارد Covid-19 ، هفته آینده مراکز خرید را بازگشایی می کند – اخبار جهانی RT

نخست وزیر ماتئوس موراویسکی گفته است كه با وجود افزایش اخیر موارد ویروس كرونا ، مراكز خرید در سراسر لهستان هفته آینده مجاز به بازگشایی خواهند بود و اصرار دارد كه این اقدام باعث نجات “صدها هزار” شغل می شود.

موراویچکی روز شنبه در یک جلسه مطبوعاتی نشان داد که ورشو قصد دارد برخی از محدودیت هایی را که در اوایل ماه جاری ایجاد کرده بود ، کاهش دهد ، به دلیل افزایش انفجاری موارد ویروس . پیش از تعطیلات کریسمس

“یک شرط وجود دارد … نظم و انضباط هر فروشگاه ، مرکز خرید ، فروشگاه مبلمان. در غیر این صورت ، این فروشگاه ها بسته خواهند شد “ موراویسکی گفت ، افزود: چنین حرکتی برای اقتصاد کشور بسیار مهم است.

این تصمیمات می تواند صدها هزار شغل را نجات دهد ، به همین دلیل ما آنها را می گیریم.

در همان زمان ، نخست وزیر لهستانی ها را از گذراندن تعطیلات کریسمس خود به مسافرت هشدار داد و از آنها خواست که در خانه بمانند و تماس خود را فقط به نزدیکترین اعضای خانواده محدود کنند. موراویسکی گفت ، دولت در حال کار بر روی محدودیت های جدید برای محدود کردن سفرهای احتمالی در طول تعطیلات است.

“کاهش تماس ها برای توسعه بیشتر همه گیری اساسی است. ما در حال کار بر روی گزینه های قانونی برای محدود کردن حرکت هستیم “ او اضافه کرد.

اخبار مرتبط  انبوهی از سارکوفاژی ها و مجسمه های طلاکاری شده کشف شده در پایتخت مصر باستان - اخبار جهانی RT

تا اواخر سپتامبر ، لهستان از وضعیت ویروس کرونا بسیار پایدار برخوردار بود و کمتر از 1000 مورد در روز ثبت می شد. این کشور اخیراً در موارد تأیید شده با یک افزایش انفجاری روبرو شده است ، به طوری که شمار روزانه در 7 نوامبر به اوج خود می رسد و تقریباً به مرز 28000 رسیده است.
همچنین در rt.com
رئیس منطقه WHO اروپا هشدار می دهد Covid به معنای کریسمس “متفاوت” اما هنوز “مبارک” استبا هشدار دولت مبنی بر معرفی یک مقیاس کامل ، مقامات لهستان را مجبور به تعطیلی اماکن تفریحی و اکثر مغازه ها کرد. “قرنطینه ملی” اگر تعداد پرونده ها به طور متوسط ​​27000-29،000 در یک دوره هفت روزه باشد.

تعداد موارد جدید در روزهای اخیر تا حدودی کاهش یافته است – روز شنبه ، کشور حدود 24213 مورد تایید شده را گزارش کرد. از زمان ابتلا به بیماری همه گیر ، لهستان بیش از 840،000 مورد ویروس کرونا را ثبت کرده است که شامل 13300 مورد مرگ است.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *