لهستان متصدیان ترافیک هوایی روسیه را به سقوط هواپیمای رئیس جمهور به عمد متهم می کند ، به دنبال دستگیری آنها است – RT World News

دادستانهای لهستان اکنون متهم هستند که سه عامل کنترل ترافیک هوایی روسی را در فرودگاه Smolensk-Severny دستگیر کرده و آنها را متهم کرده اند که عمدا باعث سقوطی شده اند که منجر به کشته شدن رئیس جمهور لخ کاچینسکی در سال 2010 شد.

محققان “با طرح توقیف موقت به دادگاه منطقه ای ورشو-موکوتو مراجعه کرد” اوا بیالیک ، سخنگوی دفتر دادستان کل ، چهارشنبه به خبرنگاران گفت.

“اتهامات وارد شده علیه کنترل کننده های ترافیک هوایی مربوط به تحریک عمدی سقوط هواپیما است که منجر به مرگ بسیاری از مردم شد ،“او اضافه کرد.

کاچینسکی و همسرش در میان 96 سرنشین هواپیمای Tu-154M نیروی هوایی لهستان بودند که در 10 آوریل 2010 در حالی که سعی در فرود در مه غلیظ داشت در خارج از Smolensk سقوط کردند. در تحقیقات اولیه مقامات لهستانی و روسی هیچ مشکلی از نظر فنی هواپیما مشاهده نشد و دلیل اصلی آن خطای خلبان بود.
همچنین در rt.com
آیا امید به آشتی روسیه و لهستان وجود دارد؟ چمدان جنگ جهانی دوم می گوید نهبا این حال ، برادر دوقلوی رئیس جمهور جاروسلاو از همان زمان اصرار داشت که این سقوط ناشی از نوعی بی عفتی روسی است. به نظر می رسد ادعای وی در افکار عمومی لهستان بسیار مورد توجه قرار گرفته است ، زیرا یک نظرسنجی منتشر شده در اوایل سال جاری نشان داد 44 درصد از لهستانی ها سقوط هواپیما را بزرگترین هواپیما می دانند “موضوع فعلی” ایستاده بین ورشو و مسکو.

در حالی که وی در حال حاضر هیچ سمت منتخبی را در اختیار ندارد ، یاروسلاو کاچینسکی ریاست حزب حاکم قانون و عدالت (PiS) را بر عهده دارد ، که از سال 2015 به قدرت رسیده است. اتهامات فعلی علیه کنترل کننده های ترافیک هوایی روسیه براساس ادعای بازرسان لهستانی از سال 2018 است که آثار مواد منفجره در لاشه هواپیما پیدا شد. با این حال ، هیچ اثری در طول کاوشگر اصلی و نه در نمونه های خاک جمع آوری شده در آن زمان یافت نشد.

اخبار مرتبط  اگر آلمان امتناع ورزد "بحران موشکی كوبا 2.0" ، لهستان با خوشحالی میزبان هسته های آمریكایی خواهد بود - RT World News
همچنین در rt.com
لهستان و روسیه به دیگران اجازه می دهند از روابط بد خود بهره مند شوند ، این باید پایان یابد – رئیس جمهور سابق لهستان ، والساسقوط اسمولنسک ضربه بزرگی به تلاش برای وصال سازی روابط لهستان و روسیه بود. قرار بود كاچینسكی در مراسم بزرگداشت كشته شدن سربازان لهستانی توسط شوروی در جنگل كاتین در جنگ جهانی دوم حضور یابد ، موضوعی كه از آن زمان روابط مسكو و ورشو را بهم ریخته است.

تحت حاکمیت PiS ، لهستان بارها و بارها در سطح دیپلماتیک با روسیه درگیر شده است ، در حالی که از کشورهای هم پیمان ناتو می خواهد که به طور دائم نیروهای خود را در خاک خود مستقر کنند. با این حال ، ورشو همچنین نبردهای سیاسی زیادی را با اتحادیه اروپا انجام داده است ، که مخالف سیاست های PiS است که با ارزشهایی که رسماً توسط بروکسل پذیرفته شده است ، در تضاد است.

برای دریافت داستان هایی که رسانه های اصلی به شما نمی گویند ، در خبرنامه RT مشترک شوید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *