لهستان می گوید که از معاهده اروپایی در مورد خشونت علیه زنان منصرف خواهد شد ، زیرا به آموزش تئوری جنسیتی به “ایدئولوژیک” نیاز دارد – RT World News

دولت لهستان از معاهده اروپایی خارج می شود که گفته می شود بر خشونت علیه زنان تمرکز دارد. ورشو می گوید ، این شامل مقررات است که مدارس برای نظریه جنسیت به بچه ها آموزش دهند ، که جنسیت های بیولوژیکی را “باستانی” می نامند.

وزارت دادگستری لهستان روز دوشنبه گفت كه وزارت خانواده ، كار و سیاستگذاری اجتماعی برای انجام اقدامات لازم برای خروج از به اصطلاح كنوانسیون استانبول شورای اروپا انجام شده است. لهستان این پیمان را که در سال 2012 با عجله امضا شد ، به تصویب رساند ، در سال 2015 ، اما کشورهایی مانند مجارستان ، لیتوانی و جمهوری چک هنوز هم ندارند.

“این عناصر دارای ماهیت ایدئولوژیکی است ، که ما آنها را مضر می دانیم.” وزیر دادگستری زبیگنیو زیوبرو در توضیح این اقدام گفت.
همچنین در rt.com
لهستان در درام اتحادیه اروپا شرور است زیرا شمارنده لوبیا بروکسل با وجود کمترین خسارت اقتصادی در اروپا ، 16 میلیارد یورو کمک به آن اعطا می کند.اخبار مرتبط  اردوغان ترکیه استعفای وزیر کشور را پس از اعلام آخرین توافق در مورد آخرین مهلت پیمان در هرج و مرج ، رد کرد - RT World News

به طور خاص ، ورشو با این مسئله روبرو می شود “فرض غلط مبنی بر اینکه جنس بیولوژیکی باستانی است و در واقع همه چیز به جنسیت فرهنگی – اجتماعی فرو می رود” زیوبرو گفت.

وی افزود ، وادار كردن ملت ها به منظور ارتقاء این تئوری به كودكان ، نه تنها حقوق والدین را نقض می كند ، بلكه “ما معتقدیم که این نادرست است و کاملاً آن را رد می کنیم.”

شورای اروپا با فراخواندن آن ، به این اقدام واکنش نشان داد “بسیار پشیمان دبیر کل ماریا پژژینوویچ بوریک گفت: کنوانسیون استانبول یک “پیمان بین المللی برای مقابله با خشونت علیه زنان و خشونت خانگی ، و این تنها هدف آن است ،” خروج لهستان خواهد بود “یک قدم بزرگ به عقب” برای تلاشهایشان وی افزود که آنها آماده توضیح هستند “هر گونه تصور غلط یا سوء تفاهم درباره این کنوانسیون.”

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *