لهستان پس از تأخیر واکسن Covid-19 ، Pfizer را تهدید به اقدام قانونی می کند زیرا دولت ایتالیا از اقدام علیه غول داروسازی حمایت می کند – اخبار جهانی RT

دولت لهستان پس از آنکه این شرکت فقط نیمی از دوزهای پیش بینی شده واکسن Covid-19 را در این هفته تحویل داد ، هشدار داد که اقدامات قانونی علیه سازنده داروی Pfizer انجام خواهد داد و این باعث به خطر انداختن برنامه تلقیح کشور می شود.

روز جمعه ، سخنگوی پیوتر مولر به رادیو عمومی Polskie رادیو برنامه 1 گفت که دولت در حال بررسی اقدامات قانونی علیه Pfizer است ، مگر اینکه این شرکت نواقص خود را برطرف کند.

“من فکر می کنم اگر این لوازم مطابق با اعلامیه سازنده تکمیل نشود ، ممکن است ماه آینده چنین تصمیمی (در مورد اقدامات قانونی) گرفته شود” مولر گفت.

روز دوشنبه ، لهستان 176000 دوز واکسن Pfizer Covid-19 را دریافت کرد ، تقریباً نیمی از آنچه انتظار می رفت.

روز پنجشنبه ، آدام نیدزیلسکی ، وزیر بهداشت ، گفت كه دوزهای تحویل نشده از اواسط ماه فوریه تحت پوشش قرار می گیرد.

“در حال حاضر ، ما شرایطی داریم که تولید کننده اعلام می کند … این اختلافات پوشش داده خواهد شد ،” مولر افزود ، افزود “اگر این مورد نباشد ، قطعاً اقدامات قانونی باید در نظر گرفته شود.”

جمعه گذشته ، شرکت فایزر به اتحادیه اروپا اطلاع داد که با تولید محصولات جدید کارخانه در شهر Puurs بلژیک ، واکسن Covid-19 را به طور موقت کاهش می دهد.

اخبار مرتبط  دست کم 20 زائر سیک پس از برخورد با اتوبوس در قطار شرق پاکستان کشته شدند (عکس / ویدئو) - RT World News
همچنین در rt.com
وزیر بهداشت آلمان پس از تأخیر در زایمان در آخرین لحظه Pfizer ، “آزرده خاطر” شد ، برنامه واکسن Covid را به خطر انداختدولت های آلمان و ایتالیا نیز از تصمیم شرکت دارویی ابراز نارضایتی کرده اند.

روز چهارشنبه ، فرانچسکو بوچیا ، وزیر امور منطقه ای ایتالیا گفت که دولت پس از تأخیر در توانایی ایتالیا برای حفظ برنامه تلقیح ، در حال بررسی اقدامات قانونی علیه غول داروسازی است.

دومنیکو آرکوری ، سزار واکسن کشور ، گفت که فرمانداران منطقه ای این کار را کرده اند “به اتفاق آرا” از حرکتی برای اقدام مدنی یا جنایی در صورت امکان حمایت کرد.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *