لوئیس آرس ، از حزب رهبر سابق اوو مورالس ، در راه پیروزی ریاست جمهوری بولیوی – نظرسنجی ها – اخبار جهانی RT

نامزد حزب اوو مورالس که سال گذشته در میان ناآرامی های سیاسی مجبور به استعفا شد ، مدعی پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری بولیوی است. نتایج هنوز به طور رسمی تایید نشده است.

رئیس جمهور سابق مورالس اعلام کرد که حزب وی ، جنبش برای سوسیالیسم (MAS-IPSP) ، “یک پیروزی چشمگیر” در انتخابات بدست آورد ، زیرا شهروندان به رئیس جمهور ، معاون رئیس جمهور و اعضای کنگره رای دادند.

“جنبش سیاسی ما در هر دو مجلس اکثریت خواهد داشت [of parliament]، “ او توییت کرد ، وعده داد که “عزت و آزادی مردم را بازیابی کنید.”

وی همچنین در صورتی که نتایج نظرسنجی با شمارش آرا vote رسمی مطابقت داشته باشد ، به لوئیس آرس و همسر داوید چوکوهوانکا ، که انتظار می رود رئیس جمهور و معاون رئیس جمهور شوند ، تبریک گفت.

رئیس جمهور موقت ژانین آنز همچنین گفت که نامزدهای MAS آماده اند در رای گیری اول شوند. “ما هنوز نتایج رسمی نداریم ، اما از اطلاعاتی که من دارم ، آقایان Arce و آقای Choquehuanca در انتخابات پیروز شده اند ،” او گفت ، از مردان خواست كه حكومت كنند “با در نظر داشتن بولیوی و دموکراسی”.

نظرسنجی خروجی سیسموری نشان می دهد که آرس با 52.4 درصد آرا در جایگاه نخست قرار گرفت ، در حالی که رئیس جمهور سابق کارلوس مسا از ائتلاف جامعه مدنی میانه رو 31.5 درصد آرا را به دست آورد. با این حال ، نتایج رسمی هنوز تعداد را تأیید نمی کند ، در حالی که کمتر از 15 درصد آرا در یک فرآیند طولانی شمارش آرا جمع شدند.

اخبار مرتبط  سوئد و لهستان فقط کشورهای عضو اتحادیه اروپا هستند که هنوز به اوج Covid-19 نرسیده اند - ناظر بهداشتی اتحادیه اروپا - RT World News

کمیسیون انتخابات بولیوی گزارش داد که مسا در زمان انتشار این داستان از Arce برتری داشته است.

با این وجود ، آرس عکس هایی از خودش در حال جشن گرفتن نتایج منتشر کرد و از رای دهندگان برای حمایت از آنها تشکر کرد. “ما دموکراسی را بازیابی خواهیم کرد و ثبات و صلح اجتماعی را بازیابی خواهیم کرد” او توییت کرد.

نیکولاس مادورو ، رئیس جمهور ونزوئلا ، به آرس تبریک گفت “شکست دادن کودتا علیه برادر ما ایو با رای.”

پس از 14 سال حاکمیت بر بولیوی ، مورالس در میان اعتراضات گسترده و ناآرامی های ناشی از ادعای تقلب در نوامبر 2019 استعفا داد. وی سپس به مکزیک رفت و بعداً به آرژانتین رفت.

آرس 57 ساله وزیر اقتصاد دیرینه دولت مورالس بود.
همچنین در rt.com
“رئیس جمهور موقت” بولیوی از انتخابات آینده کناره گیری کرد ، یک روز پس از نظرسنجی ، کاندیدای طرفدار مورالس نشان می دهدفکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *