لوكاشنكو از مردم خواست كه در خانه بمانند ، اعتراضات در مورد مداخلات خارجي را مقصر است – RT World News

رئیس جمهور الكساندر لوكاشنكو از شهروندان بلاروس خواسته است كه “به خیابان ها نروند” و از اعتراض خودداری كنند ، و مأمورین خارجی را به خاطر برطرف كردن ناآرامی هایی كه پس از انتخابات جنجالی كشور را درگیر كرده است ، سرزنش كرد.

“اکنون به خیابان ها نروید! بفهمید که شما و فرزندانتان بعنوان علوفه ای مورد استفاده قرار می گیرند. “ لوكاشنكو روز جمعه طی یك جلسه با شورای امنیت ملی این كشور گفت.

آنها قبلاً از این “روسیه باز” تعداد زیادی از لهستان ، هلند ، اوکراین به اینجا آمده اند – [Russian opposition figure Alexey] ناوالنی و غیره و غیره. تجاوز علیه کشور از قبل آغاز شده است.

لوكاشنكو با پرداختن به اعتراضات توسط پلیس ، همه از اقدامات گسترده پلیس دفاع كرده است. طی چند روز گذشته دست کم 6،700 نفر بازداشت شده اند ، در حالی که مقامات متهم به زور بیش از حد و حتی متهم شده اند “شکنجه” معترضین زندانی لوکاشنکو اصرار داشت که ، به عنوان یک “مرد نظامی،” اما او چاره دیگری برای مقابله با ناآرامی ها ندارد.

“آیا می خواهید من بنشینم و منتظر بمانم تا تمام مینسک سر و پا شود؟ بعداً وضعیت را تثبیت خواهیم کرد ، “ رئیس جمهور گفت ، قول داد “سر و کار دارد با” خارجی هایی که گفته می شود برای شرکت در ناآرامی ها به بلاروس آمده اند.

لوكاشنكو به افسران پولیس كه به ویژه در مقابل معترضین از شب گذشته بسیار حساس تر بوده اند ، عقل و اندكی ارائه داده است ، گفت كه نباید افراد مستعد و بی دفاع را ضرب و شتم كنند. روز پنجشنبه ، یوری کارایف ، وزیر کشور علنا ​​از مردم عذرخواهی کرد “به طور تصادفی” گرفتار این سرکوب شد و گفت که وی دستورات روشن صادر کرده است که به اعضای مطبوعات دست نزنند. این اتفاق پس از روزها مورد ضرب و شتم شهروندان و روزنامه نگاران ، چه در خیابان ها و چه در بازداشتگاه ها قرار گرفت.

اخبار مرتبط  "منافع نخبگان در برابر حقوق بشر"؟ هشدارهای سازمان ملل در مورد افزایش ناگهانی قفل قفل با مرگ و میر جهانی در 300000 نفر - RT World News
همچنین در rt.com
بلاروس بیش از 2000 نفر را که در جریان اعتراضات گسترده دستگیر شده اند ، آزاد می کندمقامات بلاروس بیش از 2،000 نفر از بازداشت شدگان را در روز جمعه آزاد کرده اند ، اما گفته می شود هزاران نفر دیگر تاکنون بدون اتهام در پشت میله های زندان باقی مانده اند.

ناآرامی ها در بلاروس پس از انتخابات ریاست جمهوری ، که در 9 اوت برگزار شد ، آشکار شد ، که نتیجه مخالفان لوکاشنکو ادعا شد که به شدت جعل شده است. با این حال ، مقامات این کشور معتقدند که شمارش آرا عادلانه است – طبق ارقام نهایی ، رهبر بلند مدت بلاروس مجدداً با کسب بیش از 80 درصد آرا ، مجدداً یک انتخابات مجدد را تضمین کرد. نزدیکترین رقیب لوكاشنكو ، سوتلانا تیكانوفسكا تنها 10 درصد از حمایت دریافت كرد ، اما ادعا كرد كه در انتخابات پیروز شده است.
همچنین در rt.com
اتحادیه اروپا نتایج انتخابات بلاروس را نمی پذیرد و تحریم ها را آماده می کند – رئیس سیاست خارجی بورلاین انتخابات و آشفتگی هایی که به دنبال آن رخ داد ، در غرب و به ویژه در اتحادیه اروپا با یک واکنش خشمگین روبرو شده اند. در اواخر روز جمعه ، جوزپ بورل ، دیپلمات ارشد اتحادیه اروپا گفت که این حزب “نتایج انتخابات را نمی پذیرید ،” و کار در مورد تحریم آنها “مسئول خشونت ، دستگیری های خودسرانه و جعل” در حال حاضر آغاز شده است

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *