لوكاشنكو بلاروس برای جابجایی تیپ حمله هوایی به مرزهای غربی این کشور در میان اعتراضات و فعالیت ناتو در لهستان ، لیتوانی – RT World News

الكساندر لوكاشنكو ، رئیس جمهور بلاروس اظهار داشت كه در میان اعتراضات گسترده ضددولتی مبنی بر اینكه این رهبر لقب “انقلاب رنگی” را به كار گرفته شده توسط عوامل خارجی ، یك حمله هوایی به مرز این كشور منتقل خواهد شد.

لوكاشنكو روز شنبه در گفتگو با رسانه های ایالتی اظهار داشت كه او بوده است “نگران” که ناتو تمرینات نظامی را در لهستان و لیتوانی انجام می داد ، و آن را به عنوان تسلیحات در مرزهای بلاروس می دانست.

رئیس جمهور گفت که بلاروس “نمی توانید با آرامش این را رعایت کنید” و هیچ کاری نکنید ، اضافه کرد که وی دستور انتقال تیپ هوایی از ویتبسک به گروودنو را داده است.

لوكاشنكو همچنین كشورهای خارجی را مورد انتقاد قرار داد كه به گفته وی تلاش می كردند مانند آنها رفتار كنند “واسطه ها” در مشکلات کشور ، خواستار آنها شد “تجارت خود را به ترتیب” قبل از دیکته کردن به مینسک.

پیش از این ، لوكاشنكو گفته بود كه ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه قول داده است در صورت لزوم به وی در تامین امنیت كشور خود كمك كند. به گفته کرملین ، دو رهبر با هم توافق کردند که مشکلات این کشور است “به زودی حل می شود” و این وضعیت به روابط دو کشور آسیب نمی رساند.

اخبار مرتبط  دریای لوپن به دلیل سهولت در قرنطینه در فرانسه ، دولت فرانسه را مورد انتقاد قرار می دهد - RT World News
همچنین در rt.com
لوكاشنكو گفت كه لوكاشنكو مي گويد كه او مورد هدف قرار گرفتن “انقلاب رنگي” قرار گرفته است و به دنبال پيوستن نيروها با پوتين استهفته گذشته انتخاب مجدد لوكاشنكو برای ششمین دوره برای ششمین دوره با اعتراضات گسترده روبرو شد ، زیرا هزاران نفر به اعتقاد خود به انتخابات در خیابان ها به خیابان آمدند كه تقلب در انتخابات – كه رئیس جمهور ادعا می كند 80 درصد آرا را بدست آورده است. کارگران کارخانه های بزرگ صنعتی دولتی نیز در طول هفته با تظاهرات و اعتصاب مواجه شدند.

روز شنبه ، لوكاشنكو گفت كه كارگران شركتهای دولتی اگر اعتصاب كنند ، باید اخراج شوند ، و این نشان می دهد كه آنها با بازیگران خارجی تبانی می كنند.

اتحادیه اروپا گفته است که معتقد نیست نتایج انتخابات قانونی بوده است و خود را برای اعمال تحریم هایی در مورد مینسک در پاسخ به سرکوب خونین پلیس ، که در حال حاضر نیز دو معترض کشته شده اند ، آماده می کند.

وزیر امور خارجه آمریكا ، مایك پومپئو ، روز شنبه در سفر به لهستان اظهار داشت كه واشنگتن در حال بررسی وضعیت بلاروس است.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *