لوكاشنكو “خواستار پاسخ” است ، زیرا رئیس KGB او را در مورد “مزدوران روسی بازداشت شده در بلاروس بازداشت می كند – RT World News

رئیس جمهور بلاروس الكساندر لوكاشنكو دستور داد تحقیقات كامل در مورد آنچه او “وضعیت اضطراری” نامیده بود ، باشد زیرا رئیس امنیت بازداشت 32 سرباز نظامی مظنون “واگنر” را در یك نشست خبری تلویزیونی تأیید كرد.

روز چهارشنبه لوکاشنکو به رئیس سرویس امنیت ملی بلاروس ، KGB ، گفت که یک تحقیق شفاف و بی طرفانه را برای این حادثه آغاز کند ، که رسانه ها به سرعت در پیوند با انتخابات آینده ریاست جمهوری بودند.

“اگر اینها در واقع شهروندان روسی هستند … ما باید سریعاً با مقامات روسیه تماس بگیریم و از آنها بخواهیم که توضیح دهند که چه اتفاقی می افتد.” لوکاشنکو در جلسه اضطراری روسای امنیت ملی که از طریق کانالهای محلی پخش می شوند ، گفت.
همچنین در rt.com
30+ شهروند روسی که در بلاروس به عنوان بخشی از شرکت نظامی خصوصی “خارجی” بازداشت شده اند – رسانه های دولتی (VIDEO)لوكاشنكو با بیان این مطلب خاطرنشان كرد: خیلی زود است كه به هر نتیجه گیری یا اتهامات سطح بپردازیم “اگر آنها [the Russians] معصوم هستند پس بهتر است. ما قصد نداریم ملتی متحد را متلاشی کنیم. “ رئیس KGB ، والری وكولچيك به رئیس جمهور گفت كه افراد بازداشت شده بودند “اعضای شرکت نظامی خصوصی” واگنر “ – یک شرکت سایه دار ارائه خدمات مزدور در سراسر جهان که گفته می شود از روسیه فعالیت می کند.

این رسانه ها بلافاصله دستگیری ها را به انتخابات 9 اوت در بلاروس گره خورده اند ، جایی که لوکاشنکو به دنبال انتخاب مجدد برای دوره ششم در یک کمپین انتخاباتی پرتنش است. خبرگزاری دولتی بلتا گزارش داد که حدود 200 نفر “واگنر” ظاهراً مبارزان می توانستند وارد بلاروس شوند “بی ثبات کردن” اوضاع در این کشور پیش از رأی ، که قبلاً با دستگیری جنجالی چهره های مخالف روبرو بود ، حتی یک نفر به روسیه فرار کرد و ادعا کرد که KGB پس از او بود.

اخبار مرتبط  زمین لرزه ای به بزرگی 7.0 ریشتر در ساحل پاپوآ گینه نو رخ داده است - RT World News

در همین حال ، برخی رسانه های روسی نظریه کرده اند که زمان دستگیری ها به نفع لوکاشنکو بوده است و اظهارات اخیر وی درباره پیمانکاران نظامی خصوصی را که در “میدان”انقلاب های مشابه – اشاره ای به کودتای 2014 در اوکراین – که او روز جمعه به یک تیپ نیروهای ویژه ارائه داد. لوكاشنكو در خلال جلسه توجیهی ، بی پرده به این تئوری ها پاسخ داد و به این رسانه ها و برخی دیگر گفت “کانال های تلگرام” به “قطع CR * ص.”
همچنین در rt.com
والری تسپكالو ، حریف لوكاشنكو با ترس دستگیری در بلاروس ، به روسیه گریختمسکو روز چهارشنبه اعلام کرد که در مورد دستگیری های مینسک یادداشت رسمی دریافت کرده است ، در حالی که چندین مقام مسئول گفتند که در مورد ادعاهای یک “نقشه روسیه”. روسیه هرگز برنامه ای با هدف بی ثبات سازی سیاسی در بلاروس و “چیزی شبیه به این حتی نمی تواند در تئوری وجود داشته باشد” ولادیمیر ژاباروف ، معاون کمیته روابط خارجی سنا و یک افسر بلند پایه FSB ، گفته است ، “بلاروس در هر صورت نزدیکترین متحد ما خواهد بود.”

“فعالیت شرکت های خصوصی هیچ ارتباطی با سیاست های دولت ندارد ،” سناتور الكسی كندراتایف را نیز اضافه كرد و به نقش ادعایی گروه “واگنر” پرداخت.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *