لوكاشنكو می گوید “لوكاشنكو” از بلاروس هدف قرار گرفتن “انقلاب رنگی” قرار گرفته است و به دنبال پیوستن نیروها با پوتین است – RT World News

رئیس جمهور الكساندر لوكاشنكو ادعا كرد كه اعتراضات گسترده ضد دولتی در بلاروس در واقع “انقلاب رنگی” است و اگر روسیه نتواند پیشرفت خود را متوقف كند ، ممکن است روسیه هدف اصلی باشد.

لوكاشنكو كه انتخاب مجدد وی برای ششمین دوره انتخابات یكشنبه گذشته باعث اعتراض گسترده در مورد تقلب در انتخابات شد ، معتقد است مخاصد وی مأموریت های ناخواسته دست نشانده های خارجی هستند و باید متوقف شوند.

“آیا ما را با آن سرسخت نمی کنید [talk about] اقدامات مسالمت آمیز و تظاهرات. ما می توانیم ببینیم آنچه در اعماق اتفاق می افتد ، “ رهبر بلاروس روز شنبه در یک جلسه دولت ، به نقل از رسانه های محلی ، گفت.

ما دستورالعمل های نحوه انجام انقلاب های رنگی را خوانده ایم.

رئیس جمهور افزود که وی باید با رئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین صحبت کند ، زیرا “این تهدید فقط علیه بلاروس نیست.”

… دفاع از بلاروس امروز چیزی نیست جز دفاع از کل فضای ما ، کشور اتحادیه [of Belarus and Russia]و یک نمونه برای دیگران … اگر بلاروس ها نمی توانند ایستادگی کنند ، موج به آنجا می رود.

گفتگوی پیشنهادی با رئیس جمهور پوتین بعداً در همان روز تحقق یافت. با توجه به خواندن تماس تلفنی کرملین ، دو رهبر ابراز امیدواری کردند که مشکلات جاری بلاروس وجود داشته باشد “به زودی حل می شود” و آن “نیروهای مخرب” برای صدمه زدن به روابط دو جانبه از آنها سرمایه نمی گیرم.

اخبار مرتبط  طوفان ویرانگر WASHES BEACH AWAY در جزیره Kefalonia یونان (VIDEOS) - RT World News
همچنین در rt.com
با تشدید اعتراضات ، هزاران کارگر از کارخانه تراکتور مینسک به پارلمان بلاروس راهپیمایی می کنند (VIDEOS)پس از آغاز رای گیری هفته گذشته ، لوكاشنكو با فشار گسترده ای از طرف مردم روبرو شد. این رویکرد پس از شواهدی مبنی بر وحشیگری پلیس ، نارضایتی ایجاد کرد و باعث شد افراد بیشتری به خیابان بروند و خواستار استعفای رئیس جمهور شوند.

این تظاهرات ها روز شنبه ادامه یافت ، با هزاران نفر در مرکز مینسک برای گرامیداشت یک معترض که در اثر این حمله کشته شد ، تجمع کردند.

پلیس بلاروس اظهار داشت كه الكساندر تریكوفسكی پس از انفجار وسیله انفجاری دست ساز در دستش پیش از آنكه بتواند آن را به مأموران پرتاب كند ، درگذشت. نیروهای مخالف این نسخه از وقایع را زیر سؤال می برند ، اما در عوض مشکوک هستند که وی ممکن است توسط نیروی انتظامی مجروح شده باشد.

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *