لوكاشنكو پس از تصویب قانون اساسی جدید از طریق همه پرسی در سراسر كشور ، وعده انتخابات تازه در بلاروس را می دهد – RT World News

الكساندر لوكاشنكو ، رئیس جمهور بلاروس ، كه از دفاع از پیروزی جنجالی انتخابات هفته گذشته دفاع كرده است ، ناگهان مخالفت كرد و گفت كه انتخابات جدید می تواند برگزار شود – اما تنها پس از تصویب قانون اساسی جدید.

لوكاشنكو در چهره ای ظاهراً به اعتصاب كارگران در مینسك گفت كه با رای جدید – چه پارلمان و چه ریاست جمهوری – موافقت خواهد كرد ، اما تنها پس از آنكه این كشور قانون اساسی جدیدی را از طریق همه پرسی به تصویب برساند. او اما هیچ زمان مشخصی را كه می تواند اتفاق بیفتد ، ذکر نکرد.

“این همان چیزی است که اتفاق خواهد افتاد … ما باید یک قانون اساسی جدید اتخاذ کنیم – این همان چیزی است که شما می خواستید ،” او گفت در حالی که با جمعیتی از کارگران اعتصاب روبرو شده است. وی گفت: “شما باید این کار را از طریق همه پرسی اتخاذ کنید زیرا اینگونه تصویب قانون اساسی قبلی بود. براساس این قانون اساسی جدید ، انتخابات می تواند برگزار شود – پارلمان ، ریاست جمهوری و محلی – اگر این چیزی باشد که شما می خواهید. “
همچنین در rt.com
“انتخابات جدیدی انجام نشود ، مگر اینکه مرا بکشید.”ساعاتی پیش ، رئیس جمهور تازه منتخب به نظر می رسید پیروز او باشد. وی در خلال یکی دیگر از چهره های چهره به چهره با کارگران ، گفت هیچ انتخابات دیگری برگزار نمی شود مگر اینکه او باشد “کشته شده.”

اظهارات رئیس جمهور در میان خشم سراسر کشور درباره نتایج انتخابات آمده است. اولین اعتراضات بلافاصله پس از اعلام پیروزی لوكاشنكو توسط مقامات انتخابات در 9 اوت آغاز شد. برخی از تظاهرات منجر به درگیری با پلیس شد و در آن حداقل یک نفر جان باخت.

اخبار مرتبط  معاملات اتحادیه اروپا به پیشنهاد عضویت ترکیه ضربه می زند و می گوید مذاکرات "به طور م atثر در حالت سکون" است - RT World News

موج نارضایتی عمومی به سایت های بزرگ صنعتی کشور ، از جمله غول مشهور تولید کامیون سازی BelAZ ، کارخانه سازنده مینسک با نام MAZ و همچنین Belaruskali ، بزرگترین صادر کننده کود پتاس کشور در کشور سرایت کرده است. اعتصابات گسترده باعث شد لوكاشنكو جلساتی با كارگران برگزار كند.

رسانه های مخالف این کشور به سرعت توصیف این وقایع را یک اعتصاب سراسری کردند. با این وجود ، دولت این گزارش ها را با بیان اینکه فقط بخشی از کارگران در این کار صنعتی شرکت می کردند ، کمرنگ شد.

رهبر مخالف ، سوتلانا تیخانوفسایا ، که در پی اعتراضات هفته گذشته به لیتوانی گریخت ، پیش از این روز دوشنبه گفته بود که آماده است و مایل است در صورت برگزاری انتخابات جدید ، نقش رهبر موقت را به عهده بگیرد.
همچنین در rt.com
تیخانوفسایا ، رهبر مخالف بلاروس ، می گوید اگر در انتخابات جدید برگزار شود ، آماده است “به عنوان رهبر ملی” عمل کندفکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *