لگو برای استخوان؟ دانشمندان روش ترمیم شکستگی ها را با استفاده از آجرهای چاپی سه بعدی با الهام از اسباب بازی محبوب – RT World News

تحقیقات جدید نشان داده است که بلوک های توخالی کوچک مانند لگو می توانند برای بهبودی استخوان های شکسته موثرتر از روش های فعلی استفاده شوند. دانشمندان معتقدند ، این فناوری جدید حتی می تواند در آینده به ایجاد اندام پیوند کمک کند.

با استفاده از آجرهای چاپ شده سه بعدی ، می توان از ریختن استخوانهای شکسته با کمک به برداشت مجدد بافت سخت و نرم به شکلی که بهتر از روشهای فعلی پزشکان است ، دانشمندان آمریکایی و تایلند کشف کرده اند. شکستگی های پیچیده استخوان معمولاً با میله های فلزی یا صفحات و پودرها یا رب ها ثابت می شوند که به عنوان مواد داربست عمل می کنند.

بلوک های جدید “می توان مانند لگوس در کنار هم قرار گرفت و در هزاران تنظیم مختلف قرار داد تا با پیچیدگی و اندازه تقریباً در هر شرایطی مطابقت داشته باشند.” محقق برجسته لوئیز Bertassoni ، دانشیار دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی و بهداشت OHSU اورگان ، به رسانه ها گفت.

دانشمندان از بلوک های پر شده با ژل برای تشویق رشد روی استخوان های موش استفاده کردند و نتیجه آن تقریباً سه برابر رشد معمول رگ های خونی بود.

اخبار مرتبط  سرنگونی تاریخ در حالی که معترضین در مونترال مجسمه جان مکدونالد ، نخست وزیر اول این کشور را خرد کردند ، به کانادا سرایت کرد - اخبار جهانی RT
همچنین در rt.com
طعم بیشتر برای گندم سیاه شما: محققان سیبری می گویند اصلی فرومایه یک غذای مناسب است که زندگی را طولانی می کند“فن آوری ریز چاپ شده با چاپ سه بعدی با تحریک نوع مناسب سلول ها برای رشد در مکان مناسب و در زمان مناسب بهبود را بهبود می بخشد.” رامش ساببیا ، نویسنده مطالعه در مصاحبه ای گفت. “عوامل مختلف رشد می توانند در داخل هر بلوک قرار گیرند ، و به ما این امکان را می دهد که با دقت بیشتری و سریع تر بافت را ترمیم کنیم.”

محققان می گویند ، این فن آوری می تواند برای بهبودی استخوان های تحت تأثیر درمان سرطان ، برای اعمال ستون فقرات و تقویت استخوان های فك قبل از قرار دادن ایمپلنت دندان استفاده شود.

آنها معتقدند که این بلوک ها همچنین با مواد مختلفی ساخته می شوند که از آن پس برای ترمیم بافت های نرم استفاده می شود. دانشمندان حتی امیدوارند که با تحقیقات بیشتر بتوان از روش بلوک برای ساختن اندام پیوند استفاده کرد.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *