لیبرمن ، وزیر دفاع سابق اسرائیل ، از مردم خواست که DEFY Covid-19 را محدود کنند و به جای آن از “عقل سلیم” استفاده کنند – RT World News

آویگدور لیبرمن ، وزیر دفاع پیشین ، از اقدام تل آویو برای اعمال اقدامات جدید ضد ویروس کرونا در مناطق آسیب دیده اسرائیل به شدت انتقاد کرده و از مردم خواسته است به جای پیروی از رهنمودهای دولت ، از عقل سلیم استفاده کنند.

دولت اسرائیل برای 40 شهر با بالاترین میزان ویروس کرونا ، منع رفت و آمد شبانه وضع کرده و از طرح اولیه خود پس از مواجهه با فشار جامعه یهودیان فوق ارتدکس ، عقب نشینی کرده و از 30 طرح اصلی در یک قفل کامل قرار داده است.

کاهش محدودیت های برنامه ریزی شده دولت را از انتقاد در امان نگذاشت ، زیرا “قفل” جزئی بلافاصله مورد انتقاد طرفداران اقدامات سختگیرانه و سبک تر قرار گرفت. به عنوان مثال ، لیبرمن ، رهبر حزب یسرائیل بیتینو گفت که شهروندان اسرائیلی عملاً تبدیل شده اند “گروگانها” کابینه ، و تصمیمات خود را “کاملاً غیرقانونی”

“دولت اعتماد عمومی را از دست داده و لیاقت آن را ندارد” لیبرمن اظهار داشت. “کابینه ویروس کرونا باید لغو شود.”

من پیشنهاد می کنم که عموم مردم مطابق با عقل سلیم و مطابق با رهنمودهای دولت عمل نکنند.

اظهارات وی باعث واکنش خشمگینانه مقامات دولتی شد که برای دفاع از تصمیم خود شتافتند. یولی ادلشتین ، وزیر بهداشت ، با انتقاد شدید از این سیاستمدار ، وی را به تحریک افکار عمومی علیه دولت متهم کرد “بازی با آتش”

“لیبرمن سهل انگاری و غیرمسئولانه عمل می کند ، و از یک موقعیت شکننده استفاده می کند. از نظر بهداشتی و اقتصادی ، شرم آور است “ او گفت.
همچنین در rt.com
نوار غزه با شروع مبارزه با اولین شیوع Covid-19 به حالت قفل در می آیداخبار مرتبط  کریستوفر استیل به خاطر ادعاهای "نادرست و گمراه کننده" در پرونده بدنام خود به خسارت بانکداران روسی پرداخت می کند - RT World News

پاسخی مشابه از سوی بنی گانتز نخست وزیر علی البدل ، که برخی سیاستمداران را متهم کرد به جای تلاش برای منافع عمومی ، از بحران ویروس کرونا برای دستاوردهای سیاسی شخصی خود استفاده کردند.

“من سیاستمداران را می شنوم که می گویند به تصمیمات پایبند نباشند و از آنها می خواهم که از مردم و نه از خودشان محافظت کنند. من می شنوم کسانی که به دلایل سیاسی اظهارات غیرمسئولانه می کنند ، “ گانتز گفت. “مردم به ما نگاه می کنند ، درگیری ها و مبارزات خودخواهانه ما هستند ، و آنها انتظار دارند که منافع شخصی خود را کنار بگذاریم و با ویروس کرونا برخورد کنیم.”

اخیراً شیوع ویروس کرونا در اسرائیل تسریع شده است ، بطوریکه تعداد کل موارد تایید شده از مرز 131000 مورد و تعداد کشته ها از 1000 نفر گذشته است. گرچه این اعداد در مقایسه با کشورهای متضرر کم است ، اما برای کشور با جمعیت 8.8 میلیون نفر کاملاً نگران کننده است – خصوصاً که گسترش روزانه آن به بیش از 1000 مورد رسیده است.
همچنین در rt.com
درگیری پلیس اسرائیل با معترضین ، بازداشت مردی با “لباس زن برهنه” در راهپیمایی ضد نتانیاهو (VIDEOS)در سراسر جهان ، تعداد موارد ویروس کرونا از 27 میلیون نفر عبور کرده و تقریباً 900000 نفر قبلاً در معرض بیماری قرار گرفته اند. ایالات متحده ، هند و برزیل همچنان آسیب دیده ترین کشورها هستند و تقریباً نیمی از موارد را در سراسر جهان تشکیل می دهند.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *