مأمور گشت زنی در حین اعتراضات وحشیانه پلیس بر سر “جورج فلوید مکزیکی” (ویدئو) آتش را تنظیم کنید – RT World News

در حین رویارویی با گروهی از تظاهرکنندگان در مکزیک ، یک افسر پلیس آتش گرفت. اندکی پس از بازداشت ، اعتراضات و شورش در کشور باعث مرگ مردی محلی شد.

این حادثه در شهر گوادالاجارا ، پایتخت غرب جالیسکو ، پایتخت مکزیک رخ داده است. این ویدئو که در رسانه های اجتماعی در حال چرخش است ، گروهی از افسران پلیس را با موتورسیکلت در حالت ایستاده با معترضین نشان می دهد. در یک لحظه ، مردی که ماسک و عینک آفتابی تیره دارد ، مایع قابل اشتعال را در پشت یکی از مأمورین ریخته و او را به آتش می کشد.

وقتی پلیس و مأمورین با عجله به یاری می رسند ، پلیس راه می افتد و به پیاده رو می افتد. آنها موفق به آتش سوزی سریع می شوند ، پس از آن افسر بلند می شود و صحنه را ترک می کند.

این اعتراضات با مرگ جیووانی لوپز 30 ساله که یک ماه پیش در نزدیکی گوادالاجارا دستگیر شد ، برانگیخته شد. ساعاتی پس از دستگیری ، این مرد از سلول خود به بیمارستان منتقل شد و در آنجا درگذشت. برادرش فیلم هایی را منتشر کرد که نشان می داد پلیس هنگام زورگیری لوپز از زور استفاده می کند.

گزارش هایی وجود دارد مبنی بر اینکه لوپز به دلیل عدم پوشاندن ماسک در ملاء عام بازداشت شد – اقدامی که برای متوقف کردن گسترش کووید 19 انجام شد – اما مقامات این موضوع را انکار کردند. اوضاع در حال بررسی است.

اخبار مرتبط  یک دیپلمات فلسطینی می گوید "دروغ" در مورد بسته کمک های قول داده 5 میلیون دلاری به بیمارستانهای روبرو Covid-19 - RT World News

در روزهای اخیر اعتراضاتی علیه وحشیگری پلیس در بسیاری از کشورها به نام قربانیان خودشان صورت گرفته است. در ده ها شهر آمریكا ، مردم به خیابان ها آمده اند تا از جورج فلوید ، مرد سیاه پوستی غیر مسلح كه در بازداشت پلیس درگذشت ، عدالت بخواهند.

در فرانسه مردم خواستار عدالت برای آداما تراوره ، مرد جوان فرانسوی-مالینیایی بودند که در سال 2016 در بازداشت پلیس درگذشت. تراوره از افسران مخفی فرار کرد زیرا کارت شناسایی در وی وجود ندارد. وی بعداً توسط سه افسر ژاندارمری بازداشت شد ، و طبق گفته ها همه آنها وزن خود را بر گردن مرد قرار دادند. خانواده Traore اعتقاد دارند که او درگذشت زیرا او در تنفس مشکل داشت.
همچنین در rt.com
VIDEO GRAPHIC افسران را نشان می دهد که معترض را تحت فشار قرار می دهند ، او را غیرقانونی می کوبند ، سپس ادعا می کنند که او “ربوده شده” استفکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *