مادرید خواستار کمک ارتش در حالی است که پایتخت اسپانیا در حین افزایش Covid-19 به قفل جزئی می رود – اخبار جهانی RT

ایزابل دیاز آیوسو ، رئیس منطقه مادرید ، پس از دستور مقامات محلی برای قفل جزئی برخی مناطق فقیرنشین از روز دوشنبه ، از ارتش برای مقابله با موج ویروس کرونا در و اطراف شهر درخواست کمک کرده است.

ترس از یک قفل دیگر باعث اعتراض در آخر هفته در شهر شد.

“ما برای ضد عفونی کردن از ارتش نیاز به کمک داریم” دیاز آیوسو پس از نشست اضطراری خود با نخست وزیر پدرو سانچز در مورد بحران ویروس کرونا به خبرنگاران گفت. دیاز آیوسو افزود ، ارتش همچنین می تواند پلیس محلی و اجرای قانون را تقویت کند ، در حالی که مقامات در تلاشند کنترل ویروس را در منطقه آسیب دیده اسپانیا کنترل کنند.

وی همچنین خواستار ایجاد مجدد بیمارستان های موقت در پایتخت از سوی دولت شد ، زیرا سه ماه پیش و پس از آنكه تعداد عفونت ها در اسپانیا كاهش یافت و قفل شدیدی برداشته شد ، تسهیلات قبلی از كار افتادند.

در اوج اولین موج اپیدمی در ماه مارس و آوریل ، دولت هزاران نفر از نیروهای خود را برای کمک به اقدامات ضد ویروس کرونا به کار گرفت.

معترضان در برخی از مناطق فقیرنشین مادرید روز یکشنبه به خیابان ها آمدند و از تبعیض مقامات شکایت کردند ، زیرا اقدامات قفل عمدتا در مناطق کم درآمد و جمعیت مهاجر بیشتر اعمال می شود. اعتراضات مسالمت آمیز در 12 منطقه از 37 منطقه آسیب دیده برگزار شد.

خوزه لوئیس مارتینز-آلمیدا ، شهردار مادرید با این تفاوت که این اقدامات علیه فقرا تبعیض آمیز است ، مخالف است. “هیچ ساکن درجه یک و ساکن کلاس دوم وجود ندارد” او توییت کرد. “ما باید در این لحظه با هم باشیم.”
همچنین در rt.com
اسپانیا قصد دارد برای تضمین بخشی از درآمد کارگران ، برنامه کار خود را تا سال 2021 توسعه دهداخبار مرتبط  اردوغان پس از سرکوب شدید علیه معترضین فلسطینی در بیت المقدس شرقی ، به اسرائیل "تروریست بی رحم" برخورد کرد - اخبار جهانی RT

این پایتخت یک سوم کل آلودگی ها را در اسپانیا تشکیل می دهد و مقامات محدودیت هایی را در مناطقی اعلام می کنند که میزان سرایت از 1000 نفر در هر 100000 نفر ساکن است.

پلیس برای اجرای اقدامات 60 ایست بازرسی ایجاد می کند. جریمه های نقدی با شروع از 600 یورو (710.6 دلار) اعلام شد ، اما به گفته مقامات محلی در روز اول مجازات نمی شوند.

انریکه روئیز اسکودرو ، رئیس بهداشت منطقه ای مادرید ، گفت اگر این اقدامات موارد ویروس کرونا را کاهش ندهد ، یک قفل در سطح شهر می تواند دنبال شود. “اگر لازم باشد مادرید را خاموش کنیم ، ما این کار را خواهیم کرد” او در مصاحبه ای با روزنامه ABC که روز یکشنبه منتشر شد گفت.

اسپانیا بیشترین تعداد Covid-19 را در اروپای غربی دارد. با این حال ، نخست وزیر سانچز در مصاحبه ای روز شنبه قفل شدن دومین قفل ملی را رد کرد.

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *