مادورو در سخنان آتشین دولت “افراطی” ترامپ را تخلیه می کند – اخبار جهانی RT

نیکولاس مادورو ، رئیس جمهور ونزوئلا ، با انتقاد از “انحطاط كامل اخلاقی” ، در حالی كه تحریم های ناتوان كننده آمریكا و اقدام برای دادن پاداش به سر او را تحكیم می كرد ، در حال خروج از دولت دونالد ترامپ بود.

روز سه شنبه مادورو هنگام خداحافظی از ترامپ در سخنرانی خود در مجمع ملی ونزوئلا هیچ مشتی نزد.

وی ایالات متحده را متهم کرد که یک “حمله چندشکل” برای از بین بردن همه جنبه های اقتصاد ونزوئلا ، از تولید نفت تا واردات کالاهای اساسی ، از سال 2013.

“محاصره و تحریم ها همچنین سیستم تولیدی را آشفته کرده و خسارات زیادی به شرکت های خارجی که با ونزوئلا تجارت می کردند وارد کرده است.” او گفت.

مادورو خاطرنشان کرد که در سال 2020 ، واشنگتن حمله خود به ونزوئلا را به شدت انجام داد و با اشاره به پاداش 15 میلیون دلاری دولت ایالات متحده برای اطلاعات منجر به دستگیری وی در “تروریسم نانو” اتهامات در ماه مارس.

“2020 سالی بود که دولت اخراجی دونالد ترامپ به روشی بی شرمانه ، غیرقانونی ، غیرانسانی و جنایتکارانه سر من را گران کرد” رهبر ونزوئلا گفت.

“15 میلیون دلار این سر کوچک ارزش دارد. آیا زیاد است ، کمی است؟ “

رئیس جمهور ونزوئلا قبلاً اتهامات را رد کرد و آن را به عنوان لکه نگاری ناشی از آن اعلام کرد “تروریست های جهان” خودشان ، به دلیل سابقه طولانی مداخلات خشونت آمیز خارجی ، اختیارات دولت ایالات متحده را در این مورد رد می كنند.

مادورو رفتار خود توسط دولت آمریكا را محكوم كرد “یک نمونه دیگر” به نمایش گذاشتن “افراطی” راه های “کابوی های Ku Klux Klan کاخ سفید”.

یک نمونه دیگر از استیصال و برتری طلبی که باعث شد آنها چهار سال مرتکب اشتباهات زیادی شوند و در این دوره آخر افول اخلاقی کامل آنها را نشان دهد.

دولت ترامپ از همان ابتدا موضع تندی علیه مادورو اتخاذ کرده و آشکارا از خوان گوآیدو ، چهره مخالف ونزوئلا ، که در اوایل سال 2019 خود را “رئیس جمهور موقت” اعلام کرد ، حمایت می کند.

اخبار مرتبط  بیش از 340 دانش آموز نیجریه ای پس از آدم ربایی ادعا شده توسط شبه نظامیان بوکو حرام - فرماندار - اخبار جهانی RT آزاد شدند

تنش بین واشنگتن و کاراکاس در ماه مه هنگامی که ارتش ونزوئلا با یک گروه مسلح که سعی در نفوذ به کشور داشتند ، رو به اوج گرفت. چندین نفر از آنها کشته شدند ، و بیش از ده ها نفر اسیر شدند ، از جمله دو زن گربه سبز سابق ایالات متحده. مزدوران دستگیر شده بعداً فاش كردند كه آدم ربایی مادورو و آوردن وی به آمریكا هدف حمله ناموفق بود.
همچنین در rt.com
توییتر گوئیدو را در فهرست “رهبران جهان” قرار می دهد که محکومیت تصرف پایتخت را امتحان می کندبا این حال ، به نظر می رسد دولت جدید جو بایدن در حال آماده شدن برای رویكرد دیپلماتیک تر در روابط با ونزوئلا است. گزارش شده است كه رئیس جمهور منتخب از تماس های گوایدو خودداری كرده و به لغو برخی تحریم ها اشاره كرده و این درخواست را با درخواست مادورو برای ایجاد “انتخابات آزاد و عادلانه”.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *