مادورو می گوید فرستاده اتحادیه اروپا پس از مسدود کردن تحریم ها 11 مقام ونزوئلا اخراج می شود – RT World News

رئیس جمهور ونزوئلا ، نیكلاس مادورو ، سفیر اتحادیه اروپا را در این كشور اخراج كرد و 72 ساعت پس از تحریم بروكس برای مقامات ونزوئلا ، از جمله برای اعضای پارلمان ، 72 ساعت به بسته بندی و مرخصی داد.

تصمیم مادورو برای اخراج ایزابل بریلهانته پدروسا پس از آن صورت می گیرد كه شورای اروپا تصمیم گرفت تشدید تحریم های مجازاتی را در مورد ده ها تن از مقامات عالی رتبه ونزوئلا ایجاد كند.

یازده ونزوئلائی که در آخرین سرکوب ها به سر می برند شامل قانونگذار لوئیس پررا است که در ژانویه جان رهبر مخالف خوان گوائیدو را به ریاست مجلس شورای ملی جایگزین کرد.

“من تصمیم گرفتم 72 ساعت به سفیر اتحادیه اروپا در کاراکاس اختصاص دهم تا کشور ما را ترک کند. استعمار اروپا کافی است علیه ونزوئلا!” مادورو روز دوشنبه در طی یک سخنرانی تلویزیونی گفت.
همچنین در rt.com
“آیا اسپانیا حرفی برای گفتن دارد؟” ونزوئلا پس از تأیید WSJ دزدکی می کند “متحد گوائدو برای سرنگونی مادورو از SPANISH EMBASSYمادورو با در نظر گرفتن کسانی که به دنبال مداخله در امور کشور آمریکای لاتین هستند ، گفت که تمام تلاش خود را برای محافظت از ونزوئلا در مقابل دخالت خارج از روند انتخابات انجام خواهد داد.

“خود را آماده کنید ، آقایان استعمارگر ، استعمارگر و نژادپرست ، زیرا در ونزوئلا انتخابات آزاد ، شفاف و پارلمانی با مشارکت هزاران کاندیدا برگزار می شود.” او گفت.

اخبار مرتبط  رئیس جمهور سابق جنجالی رئیس جمهور سابق گرجستان مسئولیت نهاد اصلاحات در اوکراین را به عهده می گیرد - RT World News

علاوه بر رئیس قوه مقننه ونزوئلا ، یک دادرس و یک رئیس ارشد نظامی نیز در این تحریم های تازه هدف قرار گرفته اند که شورای اتحادیه اروپا آنها را به تضعیف “عملکرد دموکراتیک” از جمله مجلس ، از جمله سلب مصونیت از چندین نماینده مجلس.

مادورو شلیک کرد و اظهار داشت که مقامات قوه مقننه مخالف دولت پس از آنها عصبانیت اتحادیه اروپا را فراخوانده اند “از انجام دستورات سفارت اتحادیه اروپا در کاراکاس امتناع ورزید” و در غیر این صورت شهروندان مطیع قانون هستند.

روابط بین کاراکاس و اروپا مدتهاست که از بین نرفته است ، زیرا این بلوک هنوز گوائدو را به عنوان رئیس مجلس شورای ملی می بیند ، با وجود اینکه وی در نتیجه انتخابات ژانویه برکنار شد ، که رهبر مخالفان تحت حمایت آمریکا از آن به عنوان پارلمان محکوم کرد.کودتا“گوآیدو اکنون ادعا می کند که رهبر یک مجمع ملی متناوب – یک قانونگذاری موازی” است که مورد حمایت متحدینش در داخل کشور و همچنین در غرب است.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *