مادورو می گوید که آماده همکاری با بایدن برای اصلاح روابط است – RT World News

نیکولاس مادورو ، رئیس جمهور ونزوئلا ابراز امیدواری کرد که جو بایدن به سیاست های “مداخله جویانه” در آمریکای جنوبی پایان دهد و به دنبال اصلاح روابط با کاراکاس باشد که در زمان دونالد ترامپ خراب شده است.

“ما امیدواریم که تلاش خواهیم کرد تا کانالهای گفتگوی مناسب ، صادقانه و مستقیم بین دولت آینده جو بایدن و دولت قانونی و قانون اساسی ونزوئلا را از سر بگیریم.” مادورو روز یکشنبه در یک سخنرانی تلویزیونی گفت.

دونالد ترامپ یک میدان مین بین دولت ایالات متحده و ونزوئلا را ترک کرد … او باتلاقی را ترک کرد.

مادورو ابراز امیدواری کرد که بایدن به آمریکا پایان دهد “مداخله گرایی” در امریکای جنوبی. در همان زمان ، رهبر ونزوئلا به دولت باراک اوباما ضربه زد ، که در آن بایدن به عنوان معاون رئیس جمهور خدمت کرد. اوباما “هشت سال حکومت کرد و هیچ تغییر قابل توجهی رخ نداد” مادورو اظهار داشت. وی افزود که ، با وجود برخی “اصلاحات جزئی” ریاست جمهوری اوباما عمل کرد “در خدمت دستگاه نظامی و رسانه ای امپراتوری آمریکای شمالی است. “

مادورو پیش از این بایدن و همكار وی را برای معاون رئیس جمهور ، كامالا هریس تبریک گفت و گفت كه كاراكاس “آماده گفتگو و تفاهم” با ایالات متحده
همچنین در rt.com
اردوگاه بایدن تلاش می کند تا به جناح AOC حزب دموکرات اطمینان دهد ، وعده می دهد که برنامه “پیش بینی ناپذیر” را ارائه دهداخبار مرتبط  رئیس جمهور لهستان ، دودا ، با رونق دوئل شوخی روس به عنوان رئیس سازمان ملل متحد - RT World News

مطبوعات مهم آمریكا پیش بینی كردند كه بایدن بیش از 270 رأی دانشكده انتخاباتی مورد نیاز برای پیروزی ترامپ در رقابت برای كاخ سفید را به دست آورده است. اما ترامپ با ادعای تقلب گسترده در رأی دهندگان و ادعا اینکه وی در حقیقت پیروز انتخابات شده است ، از پذیرفتن امتناع ورزید.

دولت ترامپ آشکارا از رهبر مخالف ونزوئلا خوان گوئیدو پشتیبانی می کند ، که در سال 2019 توسط پارلمان تحت کنترل مخالفان به عنوان رئیس جمهور موقت انتخاب شد. سپس گوئیدو توسط واشنگتن و همچنین توسط اکثریت مردم اروپا و جنوب به عنوان رهبر قانونی ونزوئلا شناخته شد ملت های آمریکا کشورهایی مانند چین ، روسیه ، ایران و ترکیه همچنان مادورو را رئیس جمهور این کشور می دانند.

ایالات متحده تحریم های گسترده ای را علیه کاراکاس وضع کرد و چندین مقام عالی رتبه از جمله مادورو را به این اتهام متهم کرد “تروریسم نانو” قاچاق مواد مخدر و فساد. در همین حال ، مادورو بارها ایالات متحده را متهم کرده است كه قصد دارد برای بركناری وی از قدرت كودتا در ونزوئلا انجام دهد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *